Nem apportálja távközlési hálózatát az új mobilcégbe az MVM csoport

A hamarosan megalakuló negyedik mobilszolgáltató cégben a Magyar Villamos Művek csoport szakmai és pénzügyi befektető, a távközlési hálózatát nem apportálja.

WL
2012. 03. 28. 14:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eseményen részt vevő Baji Csaba, az MVM csoport elnök-vezérigazgatója az MTI kérdésére a mobilcégről nem kívánt nyilatkozni, ez a konzorciumvezető Magyar Posta feladata. A korábbi tájékoztatás szerint a konzorcium harmadik tagja a Magyar Befektetési Bank csoport.

A vezérigazgató viszont elmondta, hogy az MVM Távközlési Szolgáltató Zrt. az év elején – az ütemtervnek megfelelően – megkezdte a szolgáltatás nyújtását a Nemzeti Távközlési Gerinchálózaton. Az MVM ezen a távközlési hálózaton emellett a villamosenergia-rendszer igényeit elégíti ki, a szabad kapacitásait pedig a piacon értékesíti.

Baji Csaba azt is közölte, hogy az előzetes adatok szerint az MVM csoport konszolidált adózás előtti nyeresége 2011-ben meghaladta a 60 milliárd forintot. Hozzátette: a gazdálkodásról a közgyűlést követő sajtótájékoztatón adnak információt.

A Corvinus Egyetemen tartott karrierexpó már a negyedik ilyen esemény, amelyen az MVM részt vesz – tájékoztatta Fluck Benedek, az MVM csoport humán erőforrás vezérigazgató-helyettese az MTI-t. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a fiatalokat érdeklik az MVM által nyújtott lehetőségek, elsősorban műszaki és közgazdasági területeken. Az MVM egyébként gyakornoki programot is indított, a legsikeresebb gyakornokokat alkalmaznák is.

Az MVM hosszú távú karrierlehetőséget kínál a fiataloknak – mondta a vezérigazgató-helyettes. Hozzátette: a stratégia alapján létrejövő új vállalkozások új munkahelyeket is teremtenek. Az új projektek között az MVM NET Zrt., Magyar Gáz Tranzit Zrt. és a Paksi Atomerőmű bővítésének Lévai-projektjét.

Arra a kérdésre, hogy az MVM csoportnak milyen költséget jelent a bérkompenzáció, Fluck Benedek azt mondta, hogy a bérköltségek mintegy egy százalékát teszi ki. Van olyan MVM-cég, ahol nem volt szükség kompenzációra, és van, ahol 3-5 százalékkal kellett emelni a béreket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.