A pénztártagságát megtartó közel százezer személy március 31-éig jelezhette átlépési szándékát a társadalombiztosítási rendszerbe. Az MTI azért fordult a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz (NGM), mert Szabó Máté ombudsman pénteken bejelentette: a pénztártagok számára nem áll rendelkezésre kellő idő a megalapozott döntés meghozatalához, ezért azt kérte a nemzetgazdasági tárcától, hogy a határidőt soron kívül hosszabbítsák meg.
A tárca az MTI érdeklődésére közölte: az NGM március 30-án kapta meg az alapvető jogok biztosának kérelmét elektronikusan a március 31-én lejárt határidő meghosszabbítására, a minisztérium hivatalosan eddig még nem adott választ. Az átlépésre nyitva álló határidőt törvény állapítja meg, meghosszabbítására a nemzetgazdasági miniszternek nincsen hatásköre. A tárca közölte továbbá: az általános határidő-számítási szabályok szerint ha a határidő hétvégére esik, akkor a kéréseket a következő munkanapon be kell fogadni. Ennek értelmében, mivel március 31. szombatra esett, hétfőig jelezhették átlépési szándékukat a pénztártagok.
A parlament a gazdasági stabilitási törvény tavaly december végi elfogadásával több ponton változtatott a magán-nyugdíjpénztári tagokra vonatkozó szabályokon. A magánpénztári tagságukat fenntartók esetében megszűnt a kötelező magán-nyugdíjpénztári tagdíjfizetés, így az általuk fizetett tízszázalékos nyugdíjjárulék az állami nyugdíjkasszába kerül. A magánpénztárban maradók ugyanakkor állami nyugdíjjogosultságot kaptak, vagyis az Országgyűlés eltörölte azt a szabályt, amely szerint az, aki korábban pénztártag maradt, kilépett a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerből, s 2012 januárjától keresetei nem számítanak be majdani állami nyugdíjába.
Újra megnyitották az állami pillérbe átlépés lehetőségét is azzal, hogy a pénztártagok a tagdíj-kiegészítésüket, valamint reálhozamukat – akárcsak a korábbi átlépési lehetőségnél – felvehetik, önkéntes pénztárba, illetve a tb-rendszerben létrejövő egyéni számlájukra utaltathatják. Múlt heti adatok szerint a pénztártagok mintegy tizede döntött a visszalépés mellett, friss adatokat a héten ismertet a Stabilitás Pénztárszövetség.
Március 30-áig a magánnyugdíjpénztár-tagok közel tíz százaléka jelezte, hogy visszalépne az állami nyugdíjrendszerbe. Bővebben>>>

„Román földre” ment „vendégségbe” Magyar Péter, akit végül a Szózat is a falhoz állított