A tájékoztatás szerint az országosan egységesen lebonyolított negyedéves munkaerő-gazdálkodási felméréshez Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből 1144 gazdálkodó szervezet szolgáltatott adatot. Összességében 3 hónapon belül 2194 fős, míg egy év távlatában 973 fős létszámbővüléssel számolnak a társaságok.
A rövid távú létszámtervek kedvező alakulásában szerepet játszik az is, hogy a felmérésben több olyan gazdálkodó szervezet vett részt, amelyek a közfoglalkoztatásban érintettek, s a munkák kezdete az év ezen időszakára esik.
Elsősorban a mezőgazdaság, erdőgazdálkodás, halászat, a feldolgozóipar, valamint a közigazgatás, védelem, kötelező társadalombiztosítás területén lehet a legnagyobb bővülésre számítani.
A munkaügyi központ kedvezőnek ítéli azt is, hogy a kistérségek többségéből rövid és hosszú távon a létszám szinten tartásáról, illetve várható növekedéséről kapott tájékoztatást, a legkedvezőbb adatokat Gönc, Tokaj, Ózd, Edelény és Miskolc körzetében működő nagyobb vállalkozások szolgáltatták.
A negyedéves munkaerő-gazdálkodási felmérés elsődleges célja a cégek várható munkaerő-keresletére történő gyors reagálás, valamint a létszámcsökkentések révén érintett dolgozók mielőbbi munkába helyezésének előkészítése.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében februárban 76 303 állástalant tartott nyilván a kormányhivatal munkaügyi központja, 4145-tel kevesebbet, mint a megelőző év hasonló időszakában. A regisztrált álláskeresők létszáma alapján számított munkanélküliségi arány 26,3 százalék volt az év második hónapjában, miközben az országos ráta 14,6 százalékot tett ki.

Kiderült, ki lehetett az ukrán kémbotrányban érintett magas rangú magyar katonai vezető