A fogyasztói árak uniós átlagát száz százaléknak alapul véve a legolcsóbb ország Bulgária volt 51 százalékkal. A második és a harmadik helyen 60 százalékkal Lengyelország és Románia állt, majd Magyarország következett 64 százalékkal. A legdrágábbnak Dánia számított 142 százalékkal a fogyasztói árak szintje alapján.
A kategóriákat tekintve az élelmiszerek és nem alkoholos italok Bulgáriában voltak a legolcsóbbak 67 százalékkal a 100 százalékos átlaghoz képest. A második helyen Románia (68 százalék), a harmadik helyen Lengyelország található (69 százalékkal). A negyedik helyen Magyarország és Szlovákia volt egyaránt 83 százalékkal. A legdrágább hely a kategóriában szintén Dánia 136 százalékkal.
Az alkoholos italok és dohánytermékek tekintetében a legolcsóbb Magyarország volt tavaly az Eurostat adatai szerint, 63 százalékos értéken, megelőzve Bulgáriát (64 százalék), Romániát (66 százalék) és Lengyelországot (73 százalék). A legdrágább a kategóriában Írország lett 163 százalékkal.
A ruházati termékek árát tekintve a legolcsóbb Bulgária volt 75 százalékkal. A dobogó második helyén Magyarország és Málta állt egyaránt 85 százalékkal, a negyedik Spanyolország volt 88 százalékkal. A legdrágább pedig Svédország 133 százalékkal.
Az elektromos fogyasztási cikkek ára a legalacsonyabb Lengyelországban volt 89 százalékkal – a 27 ország 100 százalékos átlagához viszonyítva, majd Bulgária (92 százalék), illetve Írország és Litvánia (egyaránt 93 százalék) következett. Magyarország ezen a termékcsoporton belül 101 százalékos EU-átlagkereset-értékkel a középmezőnyben foglalt helyet. A legdrágább Málta 125 százalékkal.
Az éttermek és szállodák árát vizsgálva a legolcsóbb Bulgária volt 45 százalékkal, Románia a második, 50 százalékkal, a harmadik legolcsóbb pedig Magyarország 52 százalékkal. A legtöbbet Dániában kellett fizetni a vendéglátó helyeken, 154 százalékot az EU átlagához képest.

Vége van! Nem kicsit, nagyon! – Gyurcsány Ferenc tündöklése és bukása