Horváth László kormánymegbízott hangsúlyozta: az erről szóló kormánydöntés új fejezetet nyithat mind a Magyarországon nyilvántartott mintegy egymillió érbeteg, mind pedig a település életében. A döntés nyomán a jövőben 85 százalékos társadalombiztosítási támogatással vehető igénybe a mofetta-kezelés, vagyis „felírható receptre” – tette hozzá a politikus.
Elmondta: a mellékhatások nélkül gyógyító gáz elsősorban a magas vérnyomással, illetve az érszűkületi problémákkal küzdő betegeknek nyújt segítséget. A kormánymegbízott úgy véli, hogy a döntés nem csupán a gyógyulni vágyóknak lehetőség, hanem a település számára is alkalom a gyógyturizmus fellendítésére. Annál is inkább, mert a társadalombiztosítás a Mátraderecskére történő utazást is támogatja a jövőben.
Horváth emlékeztetett arra, hogy 1992-ben pánik tört ki, amikor feltört a szén-dioxid gáz a településen; még a kilakoltatás gondolata is felvetődött. Azóta a katasztrófaturizmust felváltotta a gyógyturizmus, hiszen 1999-ben gyógygázzá minősítették a feltörő vulkáni kigőzölgést, és az első Orbán-kormány jóvoltából a Széchenyi-terv támogatásával 2001 és 2003 között megépült Magyarország egyetlen gyógygázfürdője.

Luxusnyaraló csak milliárdosoknak? – Így szálltak el az árak a Balatonnál