A munkában a Lázár János által képviselt Miniszterelnökség, illetve a tárcák meghívott szakértői, Kerekes László vezetésével pedig a HEBC tagjai, azaz tizenöt meghatározó nemzetközi cég magyarországi vezetői vesznek részt. A tárgyalópartnerek a pénteki ülésen áttekintették azokat a főbb területeket, amelyekben az üzletemberek gyakorlati tapasztalataikkal segíteni tudják a kormányzat munkáját és a közös célt, „Magyarország versenyképességének növelését” – írta közös közleményében Lázár János és Kerekes László.
Az első kérdéskör, amelyet megvizsgáltak, a gazdasági szereplők által is kiemelt fontosságúnak tartott országstratégia ügye volt. A konzultációs iroda először felmérte a kormányzati munka során eddig megalkotott ágazati stratégiai koncepciókat, és ezután tekinti át, hogy a programok hogyan foglalhatók egységes, összkormányzati szintű keretstratégiába – közölték. A Miniszterelnökség és a HEBC további témákat is kijelölt megvitatásra, így például a humán erőforrás fejlesztését és a gazdaság kifehérítésének kérdését, a Miniszterelnökség pedig ezek alapján újabb konzultációk elindítását is tervezi.
A Magyar Európai Üzleti Tanács az Európai Gyáriparosok Kerekasztalának 1998-ban alakult magyarországi üzleti tanácsa, melynek tagjai az ABB, az AkzoNobel, a British American Tobacco, a British Telecom, az Electrolux, az Ericsson, a GDF SUEZ, a Nestlé, a Nokia, az OMV, a Philips, az SAP, a Shell valamint az SKF and SUEZ Environnement. Orbán Viktor miniszterelnök és a Magyar Európai Üzleti Tanács vezetői áprilisi tárgyalásukon állapodtak meg abban, hogy konzultációs irodát hoznak létre, amely szervezeti keretet biztosíthat a folyamatos egyeztetéshez a Magyarországon működő nagy multinacionális cégekkel.