Nagy Bertalan az MTI kérdéseire válaszolva elmondta: az oktatói-hallgatói szolgáltatások fejlesztésére pályázat alapján 527 millió forint állt rendelkezésre, amelynek 95 százaléka uniós és nemzeti, központi költségvetési támogatás volt. A főiskolának mindössze 5 százalékban kellett saját forrást, 26 millió forintot biztosítania a most zárult projekt megvalósításához.
A főiskolai tanár kiemelte: a fejlesztés erősítette az alkalmazkodást a munkaerő-piaci követelményekhez, növelte a végzett hallgatók és az oktatási intézmény hazai, illetve nemzetközi versenyképességét is. A 10 alprogram keretében megvalósított projekttel jelentősen javíthatták az elméleti-gyakorlati képzések körülményeit, így az alapszakmán túl a piac által egyre jobban igényelt speciális képzettségeket is elsajátíthatják a hallgatók.
Belső és külső gyakorlati képzőhelyeket egyaránt létrehoztak, például hegesztő- és ügyvitel-technikai laboratóriumot létesítettek a főiskolán. A képzőhelyeken olyan ismereteket szerezhetnek a hallgatók, amelyek megfelelnek az aktuális munkáltatói igényeknek is. Továbbfejlesztették emellett az intézmény minőségirányítási és a vezetői információs rendszerét. A tanulmányi osztályon bevezették az elektromos ügyintézést, ügyfélkapu és információs terminál segíti a munkát.
Az intézményi honlapot szintén megújították, többnyelvűvé tették, hogy a külföldi hallgatók és oktatók is megismerhessék a Nyíregyházi Főiskola képzési kínálatát. Jelenleg angol és olasz nyelven közölnek információkat a külföldről érdeklődőkkel. Az intézménynek egy csereprogram keretében most húsz külföldi hallgatója van. A megvalósított fejlesztés lehetőséget teremtett a tehetséggondozás erősítésére, illetve a hallgatói esélyegyenlőség javítására, valamint a jobb pályaorientáció elérésére is.