Közel 150 kiállítóval zajlott október 17-én és 18-án a 35. Műegyetemi Állásbörze és a 9. BME Külügyi Börze a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME). Az idei esemény egyik különlegességét az adta, hogy a BME K épületébe érkező látogatókat egy angyalcsapat várta, akik segítettek megtalálni az érdeklődők képzettségének, képességének megfelelő szakmai ajánlatokat.
A Műegyetemi Állásbörze és a Külügyi Börze második alkalommal került egy időben és egy helyen megrendezésre, így is segítve a hallgatókat abban, hogy egyszerűbben, gyorsabban kapjanak átfogó felvilágosítást karrierlehetőségeikkel kapcsolatban. Az elhúzódó gazdasági válság hatására a hallgatók is tudatosabbak lettek, és egyre több alsóbb éves is megjelenik az állásbörzén. Erre a változásra a kiállító cégek is reagálnak, igyekeznek már az egyetemi évek alatt kiszűrni a legtehetségesebb és legelhivatottabb hallgatókat – olvasható a Műegyetemi Állásbörze közleményében.
Ennek megfelelően sok kiállító érkezik olyan ajánlatokkal, melyek kifejezetten alsóbb éves hallgatóknak szólnak (szakmai gyakorlati lehetőségek, szakdolgozati és TDK-témavezetés, ösztöndíjak, gyakornoki programok). A Külügyi Börze ezért is lehet fontos, hiszen az egyetemi évek alatt elmélyített nyelvtudás és a külföldi tapasztalat jelentősen hozzájárul a későbbi elhelyezkedés sikeréhez. A börzéken komplex felkészítő szolgáltatások; angol és magyar nyelvű próbainterjúk, grafológiai elemzések és személyes karriertanácsadás és tréningek várták az érdeklődőket.
A legkeresettebb végzettségek idén ősszel is a villamos-, gépészmérnök, informatikus, gazdasági szakok és a műszaki menedzser voltak. A kiállítók 40 százaléka villamosmérnöki, 36 százaléka gépészmérnöki, 35 százaléka informatikai, 30-35 százaléka pedig gazdasági végzettségű álláskeresők iránt érdeklődött, és nagyjából minden negyedik kiállító ajánlatában szerepelt műszaki menedzsereknek szóló szakmai lehetőség.