A munkáltató dönt a fel nem használt Szép-kártyás pénzekről

Ha a munkavállaló nem költi el a Szép-kártyára feltöltött keretet, akkor a kibocsátó a lejáratot követő 30 napon belül visszautalja a maradványösszeget a munkáltatónak.

NT
2013. 01. 03. 13:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A határidő meghosszabbításával a kormány ösztönzi az előszezon vendégforgalmának növekedését is. A szabályozás új eleme, hogy ha a munkavállaló a meghosszabbított határidőn belül sem költi el a Szép-kártyára feltöltött keretet, akkor a kibocsátó a lejáratot követő 30 napon belül visszautalja a maradványösszeget a munkáltatónak, aki dönthet annak további felhasználásáról.

Az NGM turisztikai és vendéglátóipari főosztályvezetője a Ma reggelben emlékeztetett arra, hogy 2011 közepén adták ki az első Szép-kártyát, de ez tulajdonképpen még a kártya bevezető éve volt.

Közlése szerint 2012 volt az az év, amikor gyors tempóban elkezdett növekedni a Szép-kártyára feltöltött összeg. Hozzátette: a nyár folyamán volt az, amikor nagyon meredeken felment a görbe.

Teljes egészében 2012. végéig 65 milliárdot töltöttek fel Szép-kártyára, ebből 38 milliárdot már el is költöttek – nyilatkozta Nemes Andrea. A főosztályvezető kitért arra: ez azért jó, mert az egyik céljuk az volt, hogy ez az összeg minél gyorsabban forogjon vissza a magyar gazdaságba. Másrészt, mint mondta,  fontos, hogy az emberek, akik igénybe veszik a Szép-kártya által kínált szolgáltatásokat, kipihentebbek, felszabadultabbak legyenek, és több időt töltsenek a szeretteikkel. „Ezt a célt szolgálta, s úgy tűnik, hogy nagyon szépen bejött.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.