A legkisebbeket is stratégiai szereplőként kell kezelni

Stratégiai megállapodásra van szükségük az 5 fő alatt foglalkoztató mikro-, családi vállalkozásoknak, az önfoglalkoztató kisiparosoknak is.

MD
2013. 02. 03. 7:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kifejtette: a szövetség értékelése szerint a „nemzet jobbágyainak” is érezniük kell, hogy számítanak rájuk a gazdaságban, a társadalomban, és ezért a működésük fennmaradásához megkapják a szükséges támogatást. Németh László elmondta: a legkisebb vállalkozások is hozzájárulnak a hazai GDP-hez, és a foglalkoztatásban betöltött meghatározó szerepük mindenképpen indokolja stratégiai szereplőként kezelésüket.

Az IPOSZ elnöke rámutatott: azt a kormányzati törekvést, hogy beszállítóvá váljanak a nagyobb cégeknél a mikro- és a családi vállalkozások is, sok tényező nehezíti, s ezeket orvosolni kellene. Köztük azt, hogy a nagyvállalatok jó része még mindig összeszerelőhelyként működteti az itteni érdekeltségét, és alig tart igényt a helyiek termelő munkájára.

A szövetség kiemelten kezeli, hogy tagságát munkához, megrendeléshez segítse, s ezért fontos hangsúlyt fektet a szolgáltatásra és az érdek-képviseleti munkára – emelte ki Németh László. Elmondta: be akarnak kapcsolódni a tripartit érdekegyeztetésbe, és olyan szolgáltatói rendszert szeretnének működtetni az ipartestületeknél, amelynek keretében helyben tudnak elfogadható áron szolgáltatást igénybe venni a kisvállalkozók, az iparosok. Mindehhez meg kell teremteni az országos szövetség gazdálkodásának stabil alapját a bevételek növelésével, amelynek a tagság, az ipartestületek látnák a hasznát – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.