Kámán László elmondta: 2015 végéig közel 5 milliárd forintos beruházás valósul meg az M7 autópálya mellett fekvő ipari parkban, s ez idő alatt a jelenlegi 1150 foglalkoztatott létszáma további 300-zal emelkedik.
Már elkezdődött a próbaüzem az olasz tulajdonú DAB Production Hungary Kft. újonnan épült 5000 négyzetméteres vízszivattyúgyárában, ahol kezdetben ötven embert foglalkoztatnak. A két és fél hektáros területet tavaly megvásárló cég mintegy egymilliárd forintos beruházását a tervek szerint két év alatt még két ütemben a háromszorosára bővíti, és 140-re növeli a dolgozók létszámát.
Szintén nemrég költözött be az ülőgarnitúrákat gyártó, magyar tulajdonú Extra Leder Line Kft. a 320 millió forintos költséggel épült új üzemcsarnokába. A francia Ruget Kft. az eddigi 170 dolgozó mellé újabb 33 alkalmazott felvételét tervezi, a cég profiljához illeszkedően fémmegmunkáláshoz értő szakembereket keres. A vízkezelési berendezések gyártásával foglalkozó magyar Hidrofilt Kft. pedig másfél hektáron 300 millió forintos beruházással bővíti meglévő telephelyét – jelezte a vezérigazgató.
Kámán László azt is elmondta: az utóbbi hónapokban jelentősen nőtt az érdeklődés és a telekeladás is az ipari parkban, 2-3 ezer négyzetméteres területeket elsősorban kisebb helyi vállalkozások vásároltak, de idén már négy olyan ingatlant is értékesítettek, amelyek egyenként 3000 négyzetméternél nagyobbak. Az újonnan jelentkező cégek vízkezeléssel és fémmegmunkálással foglalkozó társaságok, egy cég pedig befektetési céllal épít csarnokot.
A vezérigazgató úgy látja: az örvendetes bővülés egyik oka, hogy az Új Széchenyi Terv jóvoltából jelentős telephelyfejlesztő támogatáshoz juthatnak a vállalkozások, a másik pedig a Nagykanizsa önkormányzata által kínált munkahelyteremtő támogatás és telekárkedvezmény. Az 50 főnél kisebb létszámú cégek személyenként 500 ezer, az ennél nagyobbak 400 ezer forintos támogatást igényelhetnek a foglalkoztatás bővítésére. A telekárból a beruházás értéke és a foglalkoztatottak száma alapján 50-60 százalékos kedvezményt is kaphatnak a befektetők.
A nagykanizsai ipari park teljes területe 153 hektár, amelyből már csak 20 hektár a szabad földterület, ebből 12 hektárra vonatkozóan idén szeretnék elkészíteni a közműfejlesztési terveket. Továbbra is mutatkozik érdeklődés például osztrák és francia cégek részéről, de arra is számítanak, hogy az újonnan érkezett olasz szivattyúgyár sikeres letelepedése még újabb befektetőket is hozhat – tette hozzá Kámán László.