Czomba Sándor közölte: 79 megyei pályázó összesen nagyjából 1,5 milliárd forint támogatásban részesül. A nyírbátori Innfoods Kft. például több mint 225 millió forintnyi vissza nem térítendő támogatásban részesült, és az ebből megvalósuló fejlesztéssel 84 munkahelyet teremt.
Az államtitkár örvendetesnek nevezte, hogy a foglakoztatási gondokkal küzdő Szabolcs-Szatmár-Bereg mellett a szintén hátrányos helyzetűnek számító Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Baranya megye vállalkozásai szerepeltek legjobban a munkahelyteremtő beruházási pályázaton. Amint elhangzott, a szabad vállalkozási zónákban – ezek a hátrányos helyzetű területeken találhatók – júliustól minden létszámát bővítő cég három éven keresztül részesülhet szociálishozzájárulásiadó-kedvezményben. A politikus elmondta: az első két évben a cégeknek egyáltalán nem kell hozzájárulást fizetniük, a harmadik évben az összeg felét kapják meg kedvezményként.
Megjegyezte, az adókedvezményhez a vállalkozásoknak olyan álláskeresőket kell felvenniük, akik legalább hat hónapja az övezethez tartozó térség valamelyik településén laknak.
Czomba Sándor a támogatási szerződés nyírbátori aláírásakor tartott sajtótájékoztatón kitért a diákmunka kormányzati támogatási programjára is, hangsúlyozva hogy idén 1,5 milliárd forintot fordítanak erre a célra. Hozzáfűzte, a program igen eredményes, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében például kétezer diák kezdhetett nyári munkát.