A BÉT honlapján hétfőn megjelent közlemény szerint a cég pénteken összesen 650 ezer darab OTP-papírt értékesített, így a tulajdonában maradó részvények száma 500 ezerre csökkent.
A közlemény alapján Csányi Sándor cége 2013. július 19-én az Unicredit Bank Hungary Zrt. mint befektetési szolgáltató igénybevételével a Budapesti Értéktőzsdén 4519 forint/darab átlagáron 316 ezer 124 darab OTP-törzsrészvényt, míg a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. mint befektetési szolgáltató igénybevételével 4227 forint/darab átlagáron 333 ezer 876 darabot adott el. Az eladott részvényekből további mintegy 2,8 milliárd forint bevételre tett szert az OTP elnök-vezérigazgató cége. Mindezek mellett Csányi Sándor közvetlenül fennálló részvénytulajdona változatlan maradt.
A hírre ismét erőteljesen esni kezdtek az OTP részvényei. A tájékoztatás megjelenésekor a papírok 0,26 százalékos mínuszban voltak, 50 perccel később, fél 11-kor viszont 1,24 százalékos mínuszban, ekkor 4148 forintot értek a részvények.
A pénteki záró értékéhez képest a BUX hétfő reggel 0,86 százalékkal gyengült. Az OTP 2,38 százalékos mínusszal kezdett, a Portfolio.hu szerint a papír igen gyenge teljesítménye mögött akár az is állhat, hogy a pénteki jelentős esés hatására a határidős piacon is kényszerlikvidálásokat hajthatnak végre, ami a mai kereskedésben is további eladói nyomást generálhat.
Erősödött kissé a forint hétfőn délelőtt a bankközi devizapiacon, az eurót 294,44 forinton jegyezték 11 óra körül, a reggeli 295,29 forint és a péntek délutáni 295,96 forint után. Devizapiaci kereskedők az MTI-nek azt mondták: csendes a kereskedés, alacsony a forgalom, a befektetők valószínűleg kivárnak szerdáig, amikor az újabb devizahiteles mentőcsomagról tárgyal majd a kormány. A kereskedők szerint az OTP-részvények eladása nem volt hatással a forintra.
Ismert, a bank pénteken tette közzé, hogy OTP-részvényeket adott el a Csányi Sándor elnök-vezérigazgató, valamint a minősített befolyása alatt álló Bonitás Zrt. csütörtökön. A mintegy 7,8 milliárd forint értékű ügyletet az OTP közleményében azzal indokolta, hogy Csányi Sándor agrárérdekeltségeinek fejlesztésére kívánja fordítani a pénzt. Ugyanakkor piaci szereplők ezt részben azzal kötötték össze, hogy a devizahitelesek megsegítésére beharangozott intézkedések a bankok számára jelentős veszteséget okozhatnak, és ez indokolhatta Csányi Sándor részvényeladását.
Az mno.hu vasárnap ezzel kapcsolatban arról írt, hogy Csányi egészségügyi okból készül visszavonulásra, komoly szívműtéten esett át 2013 februárjában Németországban, és ez állhat a tranzakció mögött. A bank azon információnkat, miszerint az elnök-vezérigazgatón idén februárban szívműtétet hajtottak végre, kérdésünkre nem kívánta kommentálni.
A Népszavának nyilatkozó szakorvos hétfőn megerősítette az mno.hu információját: elmondása szerint Németországban „rutinműtétet” hajtottak végre Csányin, aki azonban a gyógyszerek szedése mellett már makkegészséges.