A japán robotgépes innováció megvalósításához a cég az Új Széchenyi Terv pályázatán 40 százalékos, 11 millió forintos támogatást nyert. A 2009-ben alakult vállalat az ipar számára gyárt ponthegesztő elektródákat, különböző anyagokból: volfrámból, volfrám-rézből, molibdénből és különféle rézötvözetekből.
Barna László, a MarronePower Kft. ügyvezetője elmondta: a volfrám- és volfrám-réz elektródák pontos megmunkálása csak cnc-vezérlésű szikraforgácsolással végezhető el. A cég erre szolgáló gépparkja most új egységgel bővült. Barna László kiemelte, hogy a cnc-vezérlésű, japán Fanuc Robdrill megmunkáló központ világszínvonalon is a legkorszerűbbek közé tartozik. Az elkészült munkadarabokat ezentúl helyben tesztelik, ami költséghatékony, ráadásul azonnali visszajelzéseket kapnak a minőségről. A gépbeszerzés után jelentősen erősödhetnek a társaság piaci pozíciói, várhatóan öt százalékkal javul az üzleti eredmény, és a gyarapodó megrendeléseknek köszönhetően két fővel bővülhet a munkatársak létszáma.
A jelenleg 13 főt foglalkoztató vállalkozás a válság ellenére növelte nyereségét tavaly: 39-ről 55 millió forintra. A céginformációk szerint az elektródagyártó árbevétele 2012-ben 253 millió forint volt.