A közfoglalkoztatási támogatásokra 1,6 milliárd forintot meghaladó összeget fordítottak. Ebből a start központi keret 1,2 milliárd forintot tett ki, amelynek több mint háromnegyede a kistérségi startmunka mintaprogramokat érintette.
A belterületi közúthálózat javítására augusztusban mintaprogram indult Zala megyében, a kivitelezési munkákba – zömében a letenyei és a zalaszentgróti kistérségből – 45 embert vontak be. A nyár utolsó hónapjában kiemelt feladat volt a parlagfű elleni védekezés, amely a közfoglalkoztatottak munkaköri leírásában is szerepel.
A hagyományos, hosszabb időtartamú közfoglalkoztatásba augusztusban több mint 150 álláskeresőt tudtak bevonni; 46 százalékukat a nagykanizsai, 27 százalékukat pedig zalaegerszegi kirendeltség területéről. Az idén (döntő többségben 6 órás közfoglalkoztatás keretében) a tervezettnél 19 százalékkal több, összesen 1731 álláskereső támogatása kezdődött el Zalában.
Munkahelyteremtő beruházások megvalósítására, összesen 39 pályázat kapott támogatást. A fejlesztések eredményeképpen az érintett cégeknél (14 zalai településen) 171-gyel bővül a foglalkoztatottak létszáma, a támogatás mértéke pedig meghaladja a 309 millió forintot. A nyári diákmunkaprogram keretében júliusban és augusztusban a tervezettnél 71,5 százalékkal több, összesen 343 fiatal jutott munkához.
A vállalkozóvá válást elősegítő támogatásokra beérkezett pályázatokból augusztus végéig 29 pályázatot bíráltak el; a megítélt támogatás összege meghaladja a 85 millió forintot.
Bérkompenzációs támogatásra augusztus végéig 140 munkáltatóval kötött szerződést a munkaügyi központ. A közel 69 millió forint támogatási összegből mintegy 38 településen 1740 ember támogatását tudták megvalósítani. A munkáltatók a legnagyobb számban a nagykanizsai kirendeltség területén részesültek támogatásban.
A hátrányos helyzetű álláskeresők munkaerő-piacra lépésének (visszatérésének) segítése című komplex, személyre szabott programba augusztusban 250 személyt vontak be, az idén összesen 1131 ember részesült támogatásban. A programban részt vevők 36 százaléka pályakezdő, valamint 25 év alatti álláskereső, 19 százaléka már betöltötte az ötvenedik életévét, 16 százaléka pedig tartós munkanélküli.
Augusztusban 11 képzést indítottak a megyében; az álláskeresők egyebek közt szakács-, földmunka-, rakodó- és szállítógépkezelő, társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó, hő- és hangszigetelő tanfolyamokon vehettek részt.