Egyre több az atrocitás a kárpátaljai magyarok ellen Ukrajnában, a nagy nemzetközi jogvédő szervezetek mégis hallgatnak – hívta fel a figyelmet közösségi oldalán a Tűzfalcsoport. A blog felidézte a palágykomoróci templom felgyújtásának ügyét, amelynek falára magyarellenes feliratokat fújtak fel az elkövetők, valamin Sebestény József halálát is.
„Az Amnesty International honlapján nincs egyetlen sor sem arról, hogy Ukrajnában ma kényszersorozás, emberrablás és fizikai bántalmazás folyik. Pedig érdekes módon 2014-ben – amikor az orosz–ukrán konfliktus a Krím félsziget elfoglalásával és a szeparatisták lázadásával először kirobbant – az Amnesty még igenis aggódott” – emlékeztettek.
Hallgat a nemzetközi mainstream
Rámutattak: Ukrajna hadserege hiába terrorizál ártatlan civileket, a nemzetközi mainstream szeme meg se rebben. Az Amnesty és társai – Human Rights Watch, Freedom House, Helsinki Bizottság – mély hallgatásba burkolódznak.
A Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítványok pénzéből fenntartott álcivil gépezet mintha csak a „politikailag kényelmes áldozatok” ügyében érezne késztetést a jogvédelemre.
A Tűzfalcsoport szerint az Amnesty International nyilvánosságra hozhatna riportokat, küldhetne megfigyelőket, tarthatna sajtótájékoztatót – de valahogy nem éreznek erre késztetést. Pedig 2014-ben még elegendő volt pár ukrán nacionalista „önkéntes zászlóalj” túlkapása ahhoz, hogy hosszú oldalakon keresztül rögzítsék a jelentéseket.
Hangsúlyozták: ha az Amnesty International 2014-ben képes volt jelentéseket írni az emberrablásokról és kínzásokról, akkor most, 2025-ben sem lenne kisebb felelőssége, hogy hallassa a hangját.
„A kérdés csak az: meddig hallgat még a Nyugat? Meddig hallgatnak a Soros-féle alapítványok kedvencei? És mikor mondjuk ki végre: nem lehetnek elsőrendű és másodrendű áldozatok. Mert ha Sebestyén Józsefért nem áll ki a magyar kormányon kívül senki, holnap talán másért sem fognak”
– fogalmaztak.
A magyar baloldali média is folytatja a szerecsenmosdatást
A Tűzfalcsoport kiemelte azt is, hogy a magyarországi ellenzéki média még ilyenkor sem képes előbújni az ukránok hátsó feléből: a Jelen egy Ukrajna-szakértővel, Fedinec Csillával készített interjút, aki a kényszersorozások kapcsán azt jegyezte meg, hogy „a magyar alaptörvény ugyanígy felhatalmaz hadiállapot idején a mozgósításra”.
„A haza védelme nemzeti ügy. Minden magyar állampolgár köteles a haza védelmére” – erre a passzusra utalt, ám a mozgósítás korántsem egyenlő az erőszakos emberrablásokkal és ártatlan családapák halálra verésével.
Fedinec Csilla elbagatellizálja Sebestyén József és sok más személyes tragédiáját. A blog azért is állítja ezt, mert a 444.hu által az interjúról készített összefoglalóban is elsőként azt emelik ki, hogy a szakértő szerint „Sebestyén József halálának körülményeivel kapcsolatos szálak egy kamu Facebook-profilból indultak ki, és erre alapozva jelentek meg a kormányközeli sajtóban a hírek, majd nyilvánítottak részvétet a legfőbb közjogi méltóságok”.