A Phoenix Mecano vállalat fejlődése, magyarországi jelenléte és a jövőre vonatkozó tervei nagyon jól illeszkednek gazdaságpolitikai célokhoz – mondta a nemzetgazdasági miniszter.
A magyar kormány partner „a gazdaság növekedésének, a foglalkoztatottság bővítésének és az élenjáró technológiák alkalmazásának” a területén – tette hozzá. Figyelemre méltónak nevezte, hogy újabb nagyvállalat dönt arról, hogy az összes európai vevő kiszolgálását biztosító egységét telepíti Magyarországra.
Az ünnepség keretében adták át a gazdasági társaság új logisztikai központját, amely az Új Széchenyi Terv támogatásával valósult meg. A mintegy 5000 négyzetméteres logisztikai központból nemcsak a vállalat által megtermelt készáruk kiszállítása történik az európai ügyfeleknek, hanem a vállalatcsoport romániai, illetve távol-keleti gyárában előállított termékeké is.
A kormány eddig több mint két tucat, Magyarországon működő, kiterjedt nemzetközi háttérrel rendelkező nagyvállalattal kötött stratégiai megállapodást. A tervek szerint összesen negyven céggel írnak alá hasonló dokumentumot.
A nemzetgazdasági miniszter fontosnak tartotta kiemelni, hogy az új logisztikai központ építése teljes egészében magyarországi vállalkozások közreműködésével történt, valamint azt, hogy a több mint ezer főt foglalkoztató gyár munkavállalóinak száma tovább növekszik.
A miniszter komoly értéknek nevezte és egyre inkább Magyarország előnyös adottságaként méltatta azt a világpiaci kapcsolatrendszert, technológiai színvonalat és követelményrendszert, amelyet a kormánnyal stratégiai partnerségre lépett vállalatok jelenlétükkel biztosítanak.
Varga kitért arra, hogy a gazdasági környezet kialakítása számos hazai és külföldi kritika ellenére a kormányt igazolja. Emlékeztetett arra, hogy a 0,8 százalékos elemzői várakozásokat jóval meghaladva 1,7 százalékkal bővült a magyar gazdaság. „Láthatóvá vált az is, hogy a növekedés az eddigieknél egészségesebb, a tartós növekedést szolgáló gazdasági szerkezetre épült” – fűzte hozzá.
A 2014-es költségvetés már annak a fényében készülhet, hogy Magyarország nyáron kikerült a kilenc évig tartó túlzottdeficit-eljárás alól – mondta. Varga Mihály fontos szempontnak nevezte, hogy a pénzügyi piacok is elismerik a magyar gazdaság eredményeit, amelynek egyértelmű jeleként értékelte, hogy „az államadósság finanszírozási költsége számottevően csökkent”.