Nő a kereslet a szállítási szolgáltatásokra

A KSH szerint a belföldi vasúti áruszállítás teljesítménye 46 százalékkal emelkedett az előző évhez képest.

mr
2014. 12. 03. 16:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az idén a harmadik negyedévben a szállított áruk tömege 9,9 százalékkal volt több az előző évihez képest, így 77 millió tonnát tett ki. A közúti áruszállítás volumene 13, a csővezetékesé 11  és a vasútié 0,8 százalékkal nőtt, míg a belvízi áruszállítás mértéke 0,8 százalékkal esett vissza.

Továbbra is a szállítást főtevékenységként végző vállalkozásoknak köszönhető a teljesítmény növekedése. A cégek árutonna-kilométerben mért teljesítménye 4,5 százalékkal nőtt, de a más ágazatokba sorolt vállalkozások teljesítménye 6,3 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest.

A vasúti szállítással kapcsolatban a KSH kifejti, hogy összességében 9 százalékkal csökkent a nemzetközi szállítás volumene. A kivitel 17, az átmenő forgalom 1,2, a behozatal 5,4 százalékkal csökkent. A belföldi vasúti áruszállítás teljesítménye 46 százalékkal emelkedett, a nemzetközi forgalom teljesítménye 8,3 százalékkal csökkent az előző évhez képest.

A belvízi áruforgalom tömege és teljesítménye is 1 százalékkal csökkent.

A légi áruszállítás 14,5 ezer tonnás áruforgalma 8,9 százalékkal volt kevesebb mint tavaly.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2,8 millió utas fordult meg az idén a harmadik negyedévben, ami 7,8 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. A legnagyobb forgalmú légitársaságok a Wizz Air, a Ryanair, a Lufthansa, a Travel Service, a KLM és a Norwegian Air Shuttle voltak a harmadik negyedévben. A legkedveltebb úti célok Németország, az Egyesült Királyság, Olaszország és Hollandia voltak. A fapados járatok aránya 46 százalék volt a repülőtéri utasforgalomban. Ezek kapacitáskihasználtsága 86-ról 89 százalékra, a hagyományos társaságoké 77-ről 80 százalékra nőtt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.