A taxisok mellett áll a Fidesz-frakció

A párt a szolgáltatókra egységesen vonatkozó szabályozást sürgetett a személyszállításban.

MNO
2015. 03. 26. 18:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rendet és biztonságot kell teremteni a személyszállítási piacon, ezen a területen mind a személyi, mind az anyagi, mind pedig a közlekedésbiztonsági kérdéseket rendezni kell – mondta Tuzson Bence, a Fidesz-frakció szóvivője, miután csütörtökön Metál Zoltánnal, valamint a nagyobb taxis társaságok vezetőivel tárgyalt a témáról. Az egyeztetés apropóját a személyszállítási piacon megjelenő új szereplők, közösségi szolgáltatók adták.

Tuzson fontosnak ítélte, hogy a hatóságok megfelelő eszközöket kapjanak az egységes ellenőrzésre, és hogy egy szolgáltató se húzza ki magát az adófizetési kötelezettség alól. A politikus szólt azokról a szolgáltatókról, akik egyelőre nem tartoznak a meglehetősen régi és elavult szabályozás alá. Ilyen például az Uber és a Wundercar, de mellettük ebbe a körbe tartoznak a sofőrszolgálatok és azok az utaztatók is, akik hosszú távra, külföldi utakra toboroznak fizető utastársat az interneten.

A politikus fontosnak ítélte a szabályosan működő vállalkozások megvédését és azt is, hogy az emberek se szenvedjenek hátrányt akkor, ha például engedély nélkül dolgozó sofőr mellé szállnak be. Mint mondta, mindezek miatt újra kell gondolni a szabálysértési eljárásokat, a közlekedési hatóság és az adóhatóság beavatkozási lehetőségét.

Metál Zoltán azt emelte ki, hogy a szabályozás alá még be nem vont szállítók nagy kárt okoznak a legálisan működő szolgáltatóknak. Emiatt a taxisok múlt héten már spontán demonstrációt is tartottak. Az elnök fontosnak ítélte, hogy az ágazat minden szereplőjének egységes szabályok alapján kelljen dolgoznia, ennek betartatását pedig szigorúbban szankcionálná. Példaként hozta fel a dán eljárást, ahol egy engedély nélküli személyszállító járművét attól függetlenül is elkobozzák, hogy ki az autó tulajdonosa. Rámutatott arra, hogy az alapvető kérdésekben nincs eltérés a kormánypárti vélemény és a szakma álláspontja között.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.