Az eredetileg meghirdetettnél több állampapírt tudtak eladni

Az államadósság belföldi nem pénzügyi befektetők által birtokolt tulajdonhányada 12 százalék.

MTI
2015. 06. 11. 20:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Belgium és Málta után Magyarország állampapír-állománya van legnagyobb arányban belföldi nem pénzügyi szolgáltatók kezében – idézte fel az Eurostat frissen publikált adatait Borbély László András.

Bár ennek „volt egy kamatára”, ez a kamat belföldön marad, az itteni lakosságot gyarapítja, vagyis realizálódik jövedelemként, majd itt lesz belőle újra megtakarítás – hangsúlyozta.

Borbély László András szólt arról is, hogy a csütörtökön összesen 45 milliárd forint értékben meghirdetett, különböző lejáratú állampapírokra több mint 200 milliárd forint értékben érkezett ajánlat. Ennek köszönhetően az eredetileg meghirdetettnél több papírt tudtak eladni – fűzte hozzá.

A vezérigazgató-helyettes kifejtette, hogy az elmúlt időszakban örvendetes módon jelentősen estek a hozamok, körülbelül 1,1-1,2 százalékon áll jelenleg. Borbély László András ugyanakkor kiemelte, hogy a lakossági állampapíroknál 3 százalék az éves garantált kamat, miközben például a diszkontkincstárjegy-aukciókon 1,1-1,4 százalék hozammal tudnak vásárolni a bankok, befektetési alapok.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.