Tevékeny maradt a nyár folyamán az eltörlés kultúrája (cancel culture) a tengerentúlon:
legutóbb a New Jersey állambeli Thomas Jefferson általános iskola jelentette be, hogy megszabadulnak az Egyesült Államok alapító atyjának és egyben harmadik elnökének a nevétől, mert éltében rabszolgákat tartott.
Az egykori elnök nevét viselő Orange megyei intézményt szeptembertől Delia Bolden általános iskolára keresztelik. A névadó ebben az esetben egy olyan fekete nő, aki a XX. század elején az említett iskolai körzetben elsőként járhatott fehér társaival közös intézménybe. Noha az érettségit követően nem tudni sokat életéről, utolsó középiskolás évében írt esszéjét – amelyben bírálta a századforduló faji politikáját és sürgette az egyenlő jogok védelmét – később példaként mutatták be. Az iskola új nevét néhány ötödik osztályos diák választotta ki egy listából, amelyen ugyan szerepeltek ismert nevek, mint Ruth Bader Ginsburg, az Egyesült Államok legfelsőbb bíróságának két éve elhunyt bírája, a fiatalok mégis Delia Bolden neve mellett döntöttek, amelyet az iskolai testület 6:3 arányban fogadott el.
Míg egyes amerikai iskolák a nevüktől, mások a Bibliától szabadulnak meg. Egy texasi tankerületben például panasz érkezett a Szentírás mellett Anna Frank naplójára is, megkérdőjelezve, hogy azok „összeegyeztethetők-e az intézmények oktatási szellemiségével”. A bepanaszolt köteteket eltávolítják a polcokról, amíg a tankerület megvizsgálja, hogy azok megfelelnek-e az új oktatási irányelveknek.