A kiállítás kurátorai – Bánki Ákos képzőművész és Schneller János művészettörténész – egy olyan bőséges válogatást állítottak össze, amelyben sokféle látásmód megfér egymás mellett: groteszk, absztrakt, figuratív, nonfiguratív, minimalista, naiv, fotografikus és geometrikus, formabontó és hagyományőrző.
Válogatásuk alapja a felfedezés és a minőséghez való ragaszkodás, amelynek során nemcsak az újszerű látásmódokat értékelték, hanem a hagyományok jó értelemben vett folytatóit is, akik a tanultakat megtartva lépnek tovább saját vizuális világuk építésekor.
A kiállítók mindnyájan professzionális művészek, akik reflektálnak az aktuális festészeti, vizuális vagy éppen társadalmi kérdésekre, valamint a hazai kortárs művészeti élet aktív alakítói és kiállítói. A feltörekvő és fiatal művészek mellett olyan alkotók is bekerültek a válogatásba, akik időközben a művészeti színtér sikeres, befutott művészeivé váltak.
Más kiállítók most kapnak először lehetőséget, hogy kipróbálják magukat a művészeti piacon.
A válogatással a kurátorok szeretnék megszólítani a kortárs művészeti színtéren kívül elhelyezkedő, de a legújabb tendenciák iránt érdeklődőket, akiknek nem mindegy, hogy milyen képekkel élnek együtt, de nehezen igazodnak el az óriási „vizuális zajban”.
Szeretnének támpontokat és fogódzókat adni azoknak, akik most lépnek be a kortárs művészet sokszínű világába.
Az elmúlt öt évben tizenkét vásárt szervezett a Resident Art Galéria, ahol több száz művész több ezer alkotása kapott lehetőséget a bemutatkozásra, valamint több ezer művészetkedvelő tekintette meg ezeket a vásárokat és a hozzájuk kapcsolódó katalógusokat. A szervezők büszkék rá, hogy sokan náluk vásárolták meg első képzőművészeti alkotásukat, majd léptek be a kortárs művészet rajongóinak táborába, és arra is, hogy sok képzőművész náluk adott el először művet, majd lépett be a kortárs galériák világába.
Borítókép: Resident Art Fair (Fotó: Asszonyi Eszter)