Spanyol, de nem őrült

A mágus, az elbűvölően jópofa örökmozgó, a vízilabdázás egyik legismertebb figurája, a világ egyik legjobb kapusa. Ha a mérkőzéseken az első néhány lövést megfogja, önkívületbe esik, és elképesztő bravúrjaival az őrületbe kergeti az ellenfeleket. Az 1998-as perthi világbajnoki döntőben jórészt neki „köszönhettük”, hogy a magyar válogatott elbukta a végjátékot a hispánok ellen (4-6).

Kemenczky Zoltán
2001. 08. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jesús Miguel Rollán Prada már az 1988-as szöuli ötkarikás játékokon ott volt a spanyol válogatott kapujában. Azóta olimpiai és kétszeres világbajnok lett. A 33 éves sportoló az idén már Benedek Tibor csapattársa lesz az olasz Pro Reccónál, amely a Catalunyától igazolta le. Rollán a szombati, budapesti Unicum-gálán adott interjút lapunknak.
– Tudja, hogy Magyarországon sokan bolondnak tartják azért, ahogy a mérkőzéseken viselkedik?
– Néha Spanyolországban is. Hiába, ilyen vagyok, muszáj felpörögnöm ahhoz, hogy jól védjek. Nem tartom magam bolondnak emiatt, egyszerűen így élvezem a játékot, az életet.
– Igen, azt láttuk. Nem gondolja, hogy legalább ezen a gálán nem kellett volna ennyi lövést megfognia?
– Azért érkeztem Budapestre, hogy a világválogatott kapuját védjem. Már nagyon jól jött egy kis mozgás, a fukuokai világbajnokság óta ugyanis nem edzettem, ez volt az első alkalom. Ráadásul ennek a rengeteg embernek, aki kijött a gálára, meg kellett mutatnom, mit tudok.
– Említette a világbajnokságot, amelyet megnyertek. Spanyolországban meglepődtek a címvédésen, vagy számítottak rá?
– Nem várták el tőlünk, és ez így volt szép, mert így kellemes lett a meglepetés.
– Manuel Estiarte visszavonulása után sokan úgy gondolták, a spanyolok csillaga leáldozott, szellemi vezérük nélkül nem sokra mennek majd. A vb-n azonban csattanós választ adtak azoknak, akik temették önöket.
– Ez egy csapat, amelynek a szereplése nem múlhat egyetlen emberen. Mi mind jó játékosok vagyunk, egy ember elvesztése nem jelentheti a világvégét. Két nagyszerű vízilabdázónk is csak arra várt, hogy bizonyíthasson a válogatottban.
– A budapesti Európa-bajnokságon csak hatodikok lettek…
– Kevés volt az idő, hogy az Eb-re megfelelően felkészüljünk, így aztán azokban a napokban is teljes gőzzel edzettünk. Fizikailag ez nagyon megviselte a csapatunkat, nem csoda, hogy csalódást okoztunk. Azok azonban, akik azt hitték, hogy ez alapján leírhatnak bennünket, nagyot tévedtek. Ezért is a spanyol a legjobb válogatott, na meg azért, mert az utóbbi tizenhárom évben páratlan eredménysorozatot produkált.
– Azért a magyaroké sem akármilyen…
– Igen, de amióta én játszom, kétszer voltunk olimpiai bajnoki fináléban, ebből az egyiket megnyertük, kétszer győztünk a világbajnokságon, és van egy Eb-ezüstérmünk is.
– Ezek után már csak azt mondja meg: ki a világ legjobb kapusa?
– Minden tornán más a legjobb. Az Európa-bajnokságon az olasz Attolico volt az, Fukuokában én, de fantasztikus kapus a jugoszláv Sostar, és persze Kósz, illetve Szécsi is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.