HAJDUK SPLIT-FERENCVÁROS 0-0
Bajnokok Ligája, selejtező, második forduló, visszavágó-mérkőzés
Split, Poljud stadion, 30 000 néző, vezette: Orhan (török).
HAJDUK SPLIT: Pletikosa – Sabljic, Stimac, Djolonga (Vejic, 105. perc) – Butorovic (Srna, 65.), Deranja, Musa, Carevic, Rendulic – M. Bilic (Asanovic, 75.), Bosnjak.
FERENCVÁROS: Szűcs L. – Dragóner – Balog, Hrutka (Gyepes, 60.), Cheregi (A. Arruda, 111.) – Kriston, Lipcsei, Szabó T., Szkukalek – Pinte, Gera.
A kedd esti edzés után, már-már az éjszakába nyúló vacsora közben váratlan kaland érte a magyar csapatot. Az étterembe két csinos hölgy – nevezzük őket go-go-görlöknek... – érkezett, és miután kiosztották a bár prospektusát, meg is hívták a fiúkat néhány kellemes órára. A játékosok talán eltűnődtek a dolgon, majd folytatták az étkezést, de Csank János vezetőedző arcán olyan grimasz futott át, amire szinte nehéz szavakat találni. Ebből következően mindenki befejezte a vacsoráját, visszament a szobájába, s lefeküdt – aludni.
Szerdára még nagyobb hőség köszöntött Splitre, mint kedden. A napon kibírhatatlan volt, negyven fok feletti értéket mutatott a hőmérő, ezért is kérte Szeiler József, az amúgy rendkívül kedves és előzékeny vendéglátókat, hogy a várost csak az autóbuszból mutassák meg a magyar futballistáknak. Így mindössze egy órát vett igénybe az ismerkedés a kétszázezres lélekszámú tengerparti várossal.
A korai és könnyű ebédet követően mindenki a szobájába vonult. A vezetőedző fél hatra hívta össze a taktikai értekezletet, majd ezt követően elindult a csapatot szállító autóbusz a 35 ezer szurkolót befogadó Poljud stadionba, ahol akkor már „dalárdák” fogadták az érkező játékosokat. A prímet természetesen a házigazdák, a horvát szurkolók vitték.
A horvát újságok szerint mintegy ezer magyar szurkoló érkezett Splitbe (az FTC egyébiránt 600 jegyet kapott). Rendbontás délutánig nem történt, ám a biztonság kedvéért a horvát rendőrség járőrei figyelemmel követték a két szurkolótábor mozgását. A lapok közül mindössze egy emlékeztetett arra, hogy a budapesti találkozó idején támadás érte a horvát szurkolókat, hármukat meg is késelték a magyar fővárosban.
Forró pillanatok csak a Ferencváros csapatát várták a pályán. A Hajduk ugyanis sokkal agresszívebben játszott mint az Üllői úton, a kontratámadásokra berendezkedett FTC-vel szemben azonnal átvette az irányítást. A 7. percben szabadrúgásból Carevic találta telibe a kapufát, majd a 19-ikben szintén a 19 éves középpályás veszélyeztetett, ám 17 méteres bombáját Szűcs szenzációsan hárította. Aztán M. Bilic és Deranja adott munkát a magyar kapusnak, akire minden alkalommal számíthattak Dragónerék. Igazi gólhelyzetet az FTC nem tudott kialakítani, a legnagyobb aggodalmat Gera a gólvonal előtt keresztbe lőtt labdája okozta a horvátoknak, de hiába, mert középen senki sem követte a támadást. Az első játékrészben a Hajduk-helyzetek és egyértelmű hazai mezőnyfölény ellenére tartása volt a zöld-fehérek védelmének, amely nem csak az igen kritikusnak tartott „bevezető” 20 percet bekkelte ki, hanem az első 45-öt is.
Fordulás után kezdeményezőbb felfogásban lépett pályára a Ferencváros, játékosai talán érezték: könnyebb 0-0-nál harcolni a továbbjutást jelentő egyetlen gólért, mint hátrányban „futni az eredmény után”. Lehetőség azonban csak pontrúgásból adódott, Lipcsei szabadrúgása azonban elkerülte a kaput.
A játékrész elején egyébként a Hajduk támadott többet, néhány percen keresztül szinte egykapura játszott, majd Szabóék fokozatosan kitörtek az „elnyomásból”. Olyannyira, hogy egy perc alatt két helyzetet is kidolgozott (mindkettőnél Gera volt az előkészítő): előbb Pinte lőtte hét méterről Pletikosába a labdát, majd Gyepes találta el 12-ről a kapufát (erre a lövésre a horvát kapus mozdulni sem tudott). A 81. percben Pinte kihagyta a meccs addigi legnagyobb helyzetét: Gyepes kiugratása után az ötös sarkáról próbált átemelni Pletikosán, de a labda elakadt a Hajduk hálóőrében.
A Hajduk ezzel szemben egyre meddőbb támadójátékot mutatott, az utolsó félórában a hazai csatárok nem is kerültek helyzetbe, csupán az elnökségbe önmagát „bevásárló” középpályás, Asanovic találta el a kaput szabadrúgásból, ám ez nem jelent kitörölhetetlen emléket sem a horvát, sem a magyar csapat szurkolóinak.
Miután 90 perc alatt nem tudtak gólt szerezni a csapatok, következett a 30 perces hosszabbítás. Az első 15 perc alatt egyik oldalon sem alakult ki nagy helyzet, a második negyedórában azonban Szkukalek és Asanovic is veszélyeztetett.
A háló azonban egyszer sem rezdült meg, így – lapzártánk után – tizenegyesek döntötték el, melyik csapat léphet pályára a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik körében a főtáblára kerülésért a spanyol Real Mallorca ellen.
A Fotex Rt. július 31-én az FTC Labdarúgó és Sport Kft. 80 százalékos üzletrésze 2,4 milliárdos vételárának első részleteként átutalt a Ferencvárosi Torna Club bankszámlájára 600 millió forintot, ennek megfelelően mind az üzletrész adásvételi, mind a szindikátusi szerződés hatályba lépett.
BAJNOKOK LIGÁJA, selejtező, 2. forduló, a visszavágó eredményei (zárójelben az első találkozó eredménye, vastag betűvel a továbbjutók): Tiraspol-Anderlecht 1-2 (0-4), W. Kraków-Skonto
1-0 (2-1), M. Haifa-Haka 4-0 (1-0), Halmstad-Bohemians
2-0 (2-1), Köbenhavn-T. Kutajszi 3-1 (1-1), I. Bratislava-Sz. Mozir 1-0 (1-0), Crvena zvezda-O. Nicosia 2-1 (1-1), S. Jugomagnat-Steaua Bucuresti 1-2 (0-3), Vllaznia-Galatasaray 1-4 (0-2), Barry Town-Porto 3-1 (0-8), Brann Bergen-Levszki Szófia 1-1 (0-0), Glasgow Rangers-Maribor 3-1 (3-0). Lugano-Sahtyor Donyeck 2-1 (0-3).
UEFA-INTERToTÓ-KUPA, elődöntő, a visszavágó eredményei (zárójelben az első találkozó eredménye, vastag betűvel a továbbjutók): Lausanne-Basel 2-2 (0-3), Newcastle-1860 München 3-1 (3-2), Aston Villa-Rennes 1-0 (1-2), Paris SG-Gent 7-1 (0-0), Wolfsburg-Troyes 2-2 (0-1), Brescia-Chmel Blsany 2-2 (2-1).
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
