Az MLL elnöksége nyolctagúra bővült, bekerült a testületbe Szeiler József, az FTC ügyvezetője, Felkai György, a Mol Rt. kommunikációs igazgatója és Küller András, a Hypo Bank ügyvezető igazgatója.
Ferencz Gábor, az MHLL elnöke elmondta: a szervezet százszázalékos tulajdonában levő és a kereskedelmi jogok értékesítésére létrehozott Profiliga Kft. a tavalyi 820 millióval szemben a 2001/2002-es bajnokság végén várhatóan 850 milliót oszthat szét a csapatok között.
Demján Sándor, az MLL elnöke kijelentette: a liga jelenlegi legfontosabb feladata a klubok magánosítása és a sikeres nemzetközi szerepléshez szükséges pénzügyi háttér biztosítása. Demján szerint az egyesületek és az önkormányzatok nem alkalmasak arra, hogy nyereségorientált társaságokat működtessenek. „Úgy vélem, a mostani magyar válogatottat nyolc NB I-es csapat biztosan legyőzte volna” – jegyezte meg az elnök, amivel érzékeltetni kívánta, hogy ha „válogatottszinten” jelentős nemzetközi előrelépés nem várható, klubcsapataink rövidtávon is érhetnek el sikereket. „Fontos lenne a siker a magyar futballnak, de az is biztos, hogy csak magyar labdarúgókkal felálló klubcsapat nem lesz képes komoly eredményt elérni. Légiósok igazolására van szükség, ezek után pedig minden csak pénzkérdés” – fejtette ki álláspontját Demján, aki újra megjegyezte: a klubok által igényelhető konszolidációs hitel nagy lehetőségeket rejt magában. Hozzátette: megérti, hogy a csapatokat működtető, általában tőkeszegény társaságok idegenkednek a kölcsön felvételétől, mivel nincs fedezetük. A játékosállomány értéke nem jelent komoly biztosítékot, s a klubok általában ingatlanokkal sem rendelkeznek, marad tehát a futballcégek üzletrészének átadása. „Egyik csapatban sem akar a liga tulajdonos lenni, de ha ez a gyakorlat nem változik, akkor maradnak a jelenlegi feudális viszonyok a magyar futballban” – vélekedett az elnök, aki lehetségesnek tartja, hogy a klubok a játékosok vásárlására szánt öszszeg mellé kétszer annyit kaphatnak a ligától.
Demján kijelentette: miután a válogatott nem vesz részt a jövő évi világbajnokságon, el kell gondolkodni a bajnoki kiírás módosításán. Vagyis ha minden NB I-es klub hozzájárul, és jogilag sincs akadálya, akkor a 2001/2002-es bajnoki idényben a csapatok négyszer játszhatnának egymás ellen, azaz 44 fordulót rendeznének.
Súlyos bűncselekményt követhetett el ez a 15 éves pécsi fiú, nagy erőkkel keresi a rendőrség
