Ausztrál vereség az otthon zöld füvén

Hatalmas csata után a győztes francia válogatott kapitánya, Guy Forget boldogan nyilatkozta: ,,Nagyon csalódottak voltunk, amikor két évvel ezelőtt a nizzai döntőben kikaptunk az ausztráloktól. Hihetetlen, hogy idegenben vágtunk vissza.”

MTI
2001. 12. 03. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Tenisz -

Hatalmas taktikai csatát hozott a melbourne-i Rod Laver Arena füves pályáján rendezett finálé . A második napon, 1:1-es állásnál John Fitzgerald ausztrál kapitány egy órával a kezdés előtt változtatott, a párosban rendkívül tapasztalt Wayne Arthurs és Todd Woodbridge helyett Lleyton Hewittot és Patrick Raftert nevezte. Váratlan húzása azonban nem jött be, elsősorban az egyéni világelső bizonytalankodása miatt a hazai duó 6:2, 3:6, 6:7, 1:6-ra kikapott. A harmadik szett döntötte el a mérkőzés sorsát, a közönség ekkor rendkívül magas színvonalú csatát láthatott. A pénteken Nicolas Escudétől váratlan vereséget szenvedő Hewitt ezúttal sem játszott világelsőhöz méltóan, s ez elbizonytalanította Raftert. Santoro és Pioline ezt kihasználva megnyerte a harmadik szettet, a negyedikben pedig esélyt sem adott a hazaiaknak.
Az elmúlt 23 évben mindig a páros mérkőzést megnyerő válogatott diadalmaskodott a Davis Kupa döntőjében, és ez a hagyomány Melbourne-ben sem szakadt meg. A vendégek 2-1-re vezettek a második nap után, de az eddig a vártnál gyengébben játszó Lleyton Hewitt visszaadta a reményt a hazaiaknak, mivel 6:3, 6:2, 6:3-ra legyőzte Sebastien Grosjeant, így Ausztrália kiegyenlített: 2:2.
Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzésére John Fitzgerald a kézsérüléssel bajlódó Patrick Rafter helyére Wayne Arthurst nevezte, akinek Nicolas Escudé volt az ellenfele. A rendkívül szoros mérkőzésen a Raftert helyettesítő hazai játékos mindent megtett a sikerért, de csak a harmadik szett elejéig bízhatott a sikerben. Addig rendkívül jól adogatott, nem volt véletlen, hogy az első és második szettben csak a rövidítés döntött. A harmadik szett elején Escudé 3:1-re elhúzott, s előnyét némi nehézségek árán meg is őrizte. A negyedik játszmában folytatódott a nagy csata, de érezhető volt, hogy Escudé már megtörte riválisát. Arthurs elbizonytalanodott, 3:3-nál újra elveszítette szerváját, s a francia már nem adott esélyt ellenfelének a fordításra, megérdemelten győzött. Ez pedig azt jelentette, hogy a francia válogatott idegenben visszavágott a két évvel ezelőtti nizzai vereségért, s kilencedik alkalommal nyerte meg a Davis Kupát.
A csalódott John Fitzgerald elmondta: ,,Valamennyien szomorúak vagyunk. Biztos, hogy még sokáig nem tudjuk túltenni magunkat ezen a vereségen. Ugyanakkor ki kell emelnem, a franciák elképesztően jól teniszeztek az elmúlt három nap során.”
Franciaország útja a Davis Kupa-győzelemig. Világcsoport, 1. forduló: Belgium–Franciaország 0:5. Negyeddöntő: Svájc–Franciaország 2:3. Elődöntő: Hollandia–Franciaország 2:3. Döntő: Ausztrália–Franciaország 2:3, Hewitt–Escudé 6:4, 3:6, 6:3, 3:6, 4:6, Rafter–Grosjean 6:3, 7:6, 7:5, Hewitt, Rafter–Pioline, Santoro 6:2, 3:6, 6:7, 1:6, Hewitt–Grosjean 6:3, 6:2, 6:3, Arthurs–Escudé 6:7, 7:6, 3:6, 3:6.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.