Szombaton három, vasárnap négy mérkőzés szerepel a pénteki nyitó találkozó után a világbajnokság programjában.
Az A csoportban szombaton Uruguay és Dánia követi a franciákat és a szenegáliakat. A két csapat találkozott már egymással világbajnokságon, 1986-ben, Mexikóban. Nos, az akkori mérkőzés alapján a dánok bizakodhatnak, elvégre 6-1-re nyertek, ám a mai futballban tizenhat nap, sőt tizenhat óra alatt is fordulhatnak a formák, hát még tizenhat esztendő elteltével. Ezzel együtt jók Dánia esélyei, hiszen arra fogadni lehet, hogy egységesen, szervezetten futballozik majd a csapat, míg az uruk meglehetősen rapszodikusak. Példaként legyen elegendő annyi, hogy a dél-amerikai selejtező csoportban az ötödik helyen végezve jutottak ki a vb-re.
Az E csoportban Írország és Kamerun kezdi a sort. Az írek esélyeit ronthatja és javíthatja egyaránt, hogy a manchesteri sztárt, Roy Keane-t összeférhetetlenség miatt hazazavarták. Klasszisa föltehetően hiányzik majd, ám a fegyelmezés minden bizonnyal növeli a játékosok összetartását. Kamerun ellen szükségük is lesz a fegyelmezettségre, elvégre az afrikaiak trükkjeitől, látványos megoldásaitól 1990 óta hangosak a világbajnokságok, arról nem beszélve, hogy a válogatottat a csapatépítéshez roppant mód értő német edző, Winnie Schäfer irányítja kapitányként. A csoport másik mérkőzésén Németország még akkor is esélyesebb Szaúd-Arábiánál, ha ezúttal még a saját hívei sem adnak sok esélyt a Nationalelfnek a kimagasló sikerre. Hogy mire viszik végül a németek, az egyelőre nem tudható, ám hogy Szaúd-Arábiát egyszerűen illik legyőzniük, az biztos.
Vasárnap az F és a B csoport mutatkozik be. Az F csoport a legerősebb valamennyi közül (halálcsoportnak titulálták már a sorsoláskor), így minden pontnak (gólnak?) döntő szerepe lehet. Argentína Nigéria ellen kezd, a mérkőzésen sok függ majd attól, mi jellemzi majd az afrikai csapatot. Mert, ha a játékosnévsort nézzük (Babayaro, Kanu, Okocha…), a legtöbbre is képes lehet az együttes, ám ha a selejtezők eredményeit vesszük alapul (Eritrea 0-0, Sierra Leone 0-1, Libéria 1-2…), csak az argentinoké lehet a pálma. És – talán – egyébként is, hiszen az afrikainál összehasonlíthatatlanul erősebb dél-amerikai selejtezők során csupán egyszer kaptak ki (Brazília 1-3), s ugyebár Zanetti, Veron, Batistuta, Placente stb. sem akárki a pályán. A négyes másik két tagja, Anglia és Svédország várhatóan ugyancsak hatalmas csatát vív majd. Az angolok mellett szól(hat), hogy Beckham sérülése után újra játszik, a svédeknél pedig mindig esélynövelő tényező küzdőképességük. Mert nem felejthető el, hogy a selejtezők során az utolsó percekben fordítottak Isztambulban, 0-1-ről nyertek 2-1-re, így lettek vb-résztvevők.
A B csoport tengere csöndesebbnek tűnik. A spanyoloknak, ha valóban kimagasló szereplésre készülnek, kötelező legyőzniük a szlovéneket, akárcsak Paraguaynak Dél-Afrikát. Persze, ha arra gondolunk, hogy a szenegáliak az első napon a címvédő Franciaországot legyőzve mutatkoztak be, nem beszélhetünk biztos esélyekről.
Ez egyébként így van rendjén a futball világseregszemléjén.
Ursula von der Leyennel parolázik Karácsony, pedig Budapesten lenne tennivalója
