Pedig a vb-selejtező kezdetén még abban sem hitt senki, hogy egyáltalán eljutnak Ázsiába. A csoportjuk ugyanis kifejezetten nehéznek tűnt, Marokkót, Egyiptomot, de még Algériát is Szenegál elé rangsorolták. A gárda már akkor felborította a papírformát, hiszen csak Egyiptom ellen szenvedett vereséget és csoportelsőként kvalifikálta magát a világbajnokságra.
A siker hatására az együttes szövetségi kapitányából, a francia Bruno Metsuból azonnal nemzeti hős lett. A tréner korábban Guineában dolgozott és 2000 novemberében nevezték ki a szenegáli válogatott élére. Rögtön Dakarba költözött és bár játékosai Franciaországban játszottak, remek gárdát kovácsolt belőlük. A sikeres selejtezők után a Maliban rendezett Afrika-kupán is felhívták magukra a figyelmet. Szenegál meglepetésre döntőbe jutott, ahol csak 11-esekkel maradt alul Kamerunnal szemben. Metsu már ekkor jelezte, hogy bár örül a második helynek, de inkább a vb-re való felkészülésnek tekintette a tornát. Ekkor még kereste az ideális kezdőcsapatot, a selejtező során például 33 játékost próbált ki.
A vb előtt Metsu kijelentette, hogy nem üdülni utaznak Ázsiába és szeretnének a lehető legmesszebb jutni a torna során. Remélik, hogy ugyanolyan szimpatikus csapat benyomását keltik majd, mint 1990-ben Kamerun. Ezt már a nyitómeccsen kivívták. A franciák eleinte még legyintettek, amikor sorra hagyták ki a helyzeteket, de aztán arcukra fagyott a mosoly, amikor Diop kihasználta a komplett gall védelem hibáját és gólt lőtt Bartheznek. Szenegál sporttörténeti győzelmet aratott.
Dánia ellen már senki sem lepődött meg fegyelmezett játékukon és az 1–1-es végeredmény az európaiakra volt hízelgő. A zárómeccsen Uruguay ellen háromgólos előnyt adtak le, de végül a 3–3 is továbbjutást eredményezett. Ekkorra már a vb közönségkedvencévé váltak. Diop, Diouf, Colly és Cissé neve két hét után olyan ismerősen cseng, mint a brazil vagy a francia klasszisoké. A szakértők megállapították, hogy a gárdának univerzális játékosai vannak, azaz mindenki támad és védekezik. Ezt a nyolcaddöntőben Svédország ellen is bizonyították. A skandináv vezetés után Szenegál rákapcsolt és előbb Henry Camarra révén egyenlített, majd a hirtelen halálban ugyanő aranygólt ért el.
A duplázó Henry Camarra eddig is a szenegáli szurkolók nagy kedvence volt, de ezután talán nemzeti hőssé is avatják.
– Mindent megtettünk a győzelemért – áradozott Camarra. – Nagyon boldog vagyok, ám gyorsan el akarom felejteni a mérkőzést, mert mostantól már a negyeddöntőre kell összpontosítanunk.
Az afrikai országok közül korábban csak Kamerun jutott a negyeddöntőig még 1990-ben Olaszországban. Milla apóék azonban akkor kipottyantak Angliával szemben.
Orbán Viktort támadja egy brüsszeli LMBTQ-fórum
