Hogy lövészetben mennyire attól függ minden, milyen napja van a versenyzőnek, arra bizonyíték, hogy Igalyt ezúttal sem érdekelték a körülmények, nem történhetett olyan, ami kihozza a sodrából. Példa rá, hogy a döntőben egy ízben csak az ötödik kísérletre indult el égi útjára a korong, ám a versenyzőnőt ez sem zavarta. Olyannyira, hogy amikor végre megjelent, annak rendje és módja szerint lelőtte.
Persze, az igazi klasszisokban ott a képesség, hogy a lehető legkisebbre szűkítsék a véletlen szerepét, pontosabban, hogy meglovagolják az érzést: minden sikerülhet nekik. Így volt ezzel Igaly Diana is, akit egyáltalán nem lepett meg, hogy ezen a napon minden sikerül neki. Ahogy a verseny után elmondta, már az edzéseken érezte, hogy nagy dolgokra képes. Ő úgy fogalmazott, hogy nagyszerűen „rajta volt” a korongokon, ami a hétköznapok nyelvén egyet jelent a magabiztossággal.
A viadal mindenesetre ezt támasztotta alá. Már az alapverseny (75 lövés) után az élen állt Igaly Diana, úgy, hogy mindössze két korongot vétett el, azután a döntőben százszázalékosan teljesített, mind a huszonöt lövése célba talált. Csak ő végzett hibátlanul a fináléban. Ez sem véletlen.
Az sem, hogy talán még a világbajnoki címnél is jobban örült annak, hogy győzelmével kvótát szerzett a 2004-es athéni olimpiára. Két okból is különös elégedettséggel tölthette el a tény. Az egyik, hogy két esztendeje Sydneyben az ő jóvoltából egy ország figyelte a sportlövők, pontosabban a skeet versenyeit. Igaly, remekül versenyezve, bronzérmes lett, de talán még az eredménynél is jobban megfogta a nézőket az a derű, amely Igalyt jellemezte, jellemzi. A mai, egyre több feszültséggel szolgáló (sport)világban különösen feltűnő az ilyesmi. A másik ok, amiért boldoggá tette az athéni esély kivívása, hogy a világbajnokság előtt nem sokkal, a suhli Világkupa-versenyen egy hajszálon múlt a kvótaszerzése, szétlövés után szorult a második helyre. Az ilyesmi legalább annyira boszszantó, mint amennyire örömteli, amikor a sors igazságot szolgáltat.
Mint most, Lahtiban, Igaly esetében. A világbajnoknő vezérletével csapatban is kitettek magukért a magyarok: Igaly Göbölös Ibolya és Vasvári Erzsébet társaságában gazdagabb lett a csapatverseny bronzérmével is.
A vasárnap is roppant sikeres lett. Futócélban (40 lövés, vegyes) Sike József aranyérmet nyert, Sidi Péter pedig bronzérmes lett a kisöbű sportpuskások összetett versenyében. Sike sikere nem váratlan, hiszen Európa-bajnok már volt. Most folyamatosan kitűnően teljesített; úgy lett világbajnok, hogy három körrel előzte meg a második helyezett német Jakositsot és a harmadik amerikai Saathoffot. Sidi hetedikként került be a döntőbe, ahol az utolsó lövés előtt a negyedik helyen állt. A legjobbkor összpontosított kitűnően, így lett harmadik, s szerzett ő is olimpiai kvótát.
Női skeet, világbajnok: Igaly Diana 98 korong, 2. Stranovska (Szlovákia) 95, 3. Little (Nagy-Britannia) 92…, 20. Göbölös Ibolya 64…, 29. Vasvári Erzsébet 61. Csapat, világbajnok: Kína 202 korong, 2. Oroszország 199, 3. Magyarország (Igaly, Göbölös, Vasvári) 198. Futócél, 10 méter, 40 vegyes, világbajnok: Sike József 390 kör, 2. Jakosits (Németország) 387, 3. Saathoff (Egyesült Államok) 387…, 20. Tasi Tamás 376…, 37. Szabó Tibor 359. Kisöbű sportpuska, öszszetett, világbajnok: Bürge (Svájc) 1258 kör, 2. Prikodcsenko (Oroszország) 1255.4, 3. Sidi Péter 1250…, 57. Fluck Zoltán 1122.
Durva szabályozás jöhet a fagyira, ez sokakat érint
