Augusztusi majális az Üllői úton

A szerdai és a csütörtöki kupanap magyar szempontból sikeresnek nevezhető. Két győzelemmel (FTC és ZTE), valamint egy döntetlennel (UTE) zártak csapataink a BL-ben, illetőleg az UEFA-kupában. Úgy, hogy rúgtak hét gólt, s csak kettőt kaptak. Soha rosszabbat – mondhatnánk, ha azt a bizonyos két gólt nem egy csapat, az Újpest szenvedte volna el, s ért el így csupán szerény döntetlent (2-2) a Feröer-szigeteki ellenfelével szemben. A Fradi parádézott (4-0) a némi csalódást okozó ciprusi AEL Limaszol ellen, így a továbbjutása nem lehet kérdéses.

MTI
2002. 08. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- LABDARÚGÁS -

Az Üllői úti mérkőzés két félideje előtt, alatt és után is jól szórakozhatott az a 10 657 fizető néző, aki úgy döntött, hogy a csütörtök estéjének egy részét a Fradi-pálya lelátóin tölti el. Előtte azért, mert végre élvezhette a visszatért nyarat, alatta azért, mert az AEL Limasszolban kellemes ellenfélre lelt az önmagához képest is jól játszó, sokmozgásos csatárjátékot nyújtó, a helyzeteit biztosan értékesítő Fradi. A meccs után pedig azért volt emlékezetes körülnézni a pályán és környékén, mert soha – de legalábbis nagyon ritkán – látható jelenetek zajlottak le. Nem azért, mert lelkesen ünnepelte a négygólos előnyt szerzett csapatát a közönség, s nem is azért, mert olléztak a legények. Sokkal inkább azért, mert a ciprusi és a magyar „béközepesek” nagy hirtelen olyan barátságba kerültek egymással, amilyenre elvétve van példa. A klubház előtt zászlókat, sálakat cseréltek a felek, minek előtte a néhányszáz limasszoli vastapssal gratulált a zöld-fehéreknek. Nem nagy dolog – mondhatnánk, ám hogy mégis az, arra talán elegendő lenne megemlíteni néhány Üllői úti meccs utáni háborús pillanatot. Most nem volt ilyen, béke volt, leszámítva azt a néhány „elrugaszkodottat”, aki most is az UTE-val foglalkozott – nem futballszakmai síkon… Fölöslegesen, mert megvolt a lilák baja enélkül is a Feröer-szigeteken.
A Limasszol elleni meccsről csak annyit, hogy soha jobb, kellemesebb, udvariasabb ellenfelet. Hagyta játszani a Fradit, amelyről azonban az ellenféltől függetlenül el kell mondani azt is, hogy az utóbbi időszak leglendületesebb, legfineszesebb játékával lepte meg a publikumot. A látottak alapján a továbbjutás, a főtáblára kerülés nem forog veszélyben két hét múlva a ciprusi fővárosban.
Természetesen Garami József is elégedett volt.
– Mindkét félidő kitűnően kezdődött a számunkra, s ez meghatározó volt. Annál ideálisabb kezdést el sem lehet képzelni, mint hogy a 12. percben már két góllal vezet egy csapat, hogy aztán a második játékrész elején gyors egymásutánban ismét kétszer találjon az ellenfél kapujába. Dicséret a csapatnak, köszönet a közönségnek. A találkozó előtt úgy éreztem, hogy a ciprusiak velünk azonos játékerőt képviselnek. Tévedtem, mi vagyunk a jobbak – vélte Garami.
n
Nem mondhatta el ugyanezt Molnár László, az Újpest szlovák edzője a KI Klaksvik elleni találkozó után. Sem az eredménnyel, sem az együttes játékával nem lehetett elégedett.
– Csak azt tudom értékelni, hogy rúgtunk két gólt. A csapatom játéka csalódást okozott, s végül nekünk kellett küzdeni a döntetlenért – mondta.
Az ellen a Klaksvik ellen, amelynek a találkozójára még háromszázan (!) sem voltak kíváncsiak a viharos, hideg időben. Molnár szerint azonban a külső körülmények nem befolyásolták a mérkőzés végkimenetelét.
– A hazaiaknak ugyanolyan körülmények között kellett játszaniuk, mint nekünk. Sem a rossz idő, sem a játékvezető tevékenysége nem érintett minket hátrányosan – nyilatkozta Molnár.
Az viszont igen, hogy az Újpest jó híre távolról sem nőtt a Feröer-szigeteki futballkaland után…

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.