A Real 2000 nyarán Luis Figót, tavaly pedig Zinedine Zidane-t szerezte meg, de nem ám akárhogy. Mindkét esetben naponta jelentek meg az egymásnak ellentmondó nyilatkozatok, egyszer cáfolták, másszor megerősítették a klubcserét, ami egyik este biztosnak tűnt, az másnap reggelre ködbe veszett. Figo és Zidane is óriási hercehurca végén kanyarította a nevét a Real szerződésére, így az előzmények ismeretében ez a Ronaldo-sztori csupán trilógiává bővíti a korábbi műveket.
Pedig úgy tűnt, az idén a Real csöndben átvészeli a nyarat. Jorge Valdano sportigazgató a világbajnokság után kijelentette, hogy a csapat kerete kellően erős ahhoz, hogy megvédje Bajnokok Ligája-beli elsőségét és nem látja szükségesnek az erősítést. Eközben a vb gólkirálya, a brazil Ronaldo nyaralás közben elkotyogta, hogy nem igazán érzi jól magát Milánóban az Internél. Sőt állítólag a brazilok bal bekkje, Roberto Carlos az egész ázsiai vb alatt fűzte „Ronnie-t”, hogy menjen a Realba. Augusztusban aztán „robbant a bomba”. Valdano rendkívüli sajtótájékoztatón bejelentette, hogy ha Ronaldo valóban elvágyódik az Intertől, akkor a Real tárt karokkal várja. Lett is ebből nagy veszedelem, a spanyol lapok másnap kész tényként közölték, hogy Ronaldo Madridba akar szerződni, és a miértre azt a választ adták, nincs jó viszonyba Hector Cuper vezetőedzővel. A forró hangulatot azonban néhány nap múlva az hűtötte le, aki kreálta; Valdano elmondta: nem lát sok esélyt arra, hogy Ronaldo a Realban folytassa.
Persze azért ilyen könnyen nem lett vége a sztorinak, Alexandre Martins, a brazil menedzser világgá kürtölte: „Ronaldo nem akar az Interben játszani, s csak akkor marad, ha kényszerítik.” Ez nem tett jót a brazil népszerűségének, úgy járt, mint Figo két éve Barcelonában, a szurkolók azonnal árulónak és hálátlannak bélyegezték. Utóbbit azért sütötték rá, mert az Inter két évet várt arra, hogy Ronaldo felépüljön a sérüléséből. Az ügyben sokáig senki sem foglalt állást hivatalosan, míg végül Massimo Moratti, az Inter elnöke elmondta: „Ronaldo marad, a megbeszélések nem vezettek eredményre, az Inter nem válik meg a csatártól.”
Úgy tűnt, ezzel valóban vége, mert Valdano is lemondott a brazilról: „A Real is lezárta az ügyet, már akkor sem kellene, ha az Inter mégis elengedné.” Tiszta és érthető vége lett volna a történetnek, de az egész mégis ekkor kezdett bonyolódni. Egy hét múlva Moratti megcáfolta magát és úgy nyilatkozott, hogy ha a Real vagy bárki jó ajánlatot tesz, akkor Ronaldo mehet. A spanyolok azonnal megtették a tétjüket, kezdésként Makelelét plusz 48 millió eurót ajánlottak. Utána naponta bukkantak fel új nevek, Morientes, Solari és Flavio neve került a kalapba. Morattinak azonban nem tetszett az üzlet, elmondta, a Real nem kínált megfelelő pénzt, csak olyan játékosokat, akikre nincs szüksége az Internek, így másodszor is lezárta a Ronaldo-ügyet.
De hogy az egész történet végül egymaga überelje a Figo–Zidane sztorit, arról a felek az előző héten gondoskodtak. A két elnök, Florentino Perez és Moratti egy luxusjachton tartott megbeszélést Ronaldo sorsáról. A két fél ötven-ötven százalékra taksálta, hogy az üzlet megköttetik, és úgy tűnt, ezúttal tényleg lehet valami a dologból. A diskurzus azonban másnap mégis érvényét vesztette, Valdano elmondta: „A feloldhatatlan ellentétek miatt lezárultak a tárgyalások”. Az Inter szurkolói azonnal „Kérj bocsánatot!” feliratú táblákkal jelentek meg a milánói repülőtéren, ezzel „köszöntve” a Brazíliából Olaszországba érkező Ronaldót. Feltehetően nincs vége a történetnek, Ronaldo internetes honlapján elárulta: reméli, a Real újabb ajánlattal áll majd elő…
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
