A sportág többek között azért is olyan sikeres évtizedek óta, mert minden távon és szakágban komoly versenyzői és szakmai háttérrel rendelkezik. Az idei esztendő a női csapat kimagasló eredményeinek a jegyében telt, de férfi kajakosaink és kenusaink sem maradtak adósak a sikerekkel. A hölgyek szerepléséről elég annyit megemlíteni, hogy a szegedi Eb-n a kilenc számból ötöt megnyertek, további kettőben pedig ezüstérmet szereztek. A kontinensbajnokságot három héttel megelőző duisburgi Világkupáról pedig nyolc aranyéremmel tértek haza. Ilyen teljesítményre nem volt még példa a kajak-kenu életben. A jobbnál jobb eredményeket nyújtó hölgyek közül is kiemelkedik Kovács Katalin, aki az Eb-n százszázalékos teljesítményt nyújtva mindkét egyéni számában (K-1 500 m, K-1 1000 m) és az 500 méteren induló négyes tagjaként is győzött.
Az egyéni indulóknál maradva, a királykategóriának nevezett 500 méteres férfi egyesek számának szintén magyar versenyző az egyeduralkodója. Vereckei Ákost 1998 óta sem világbajnokságon, sem Eb-n nem tudták legyőzni, pedig ez a szám rendelkezik az egyik legerősebb, legkiegyensúlyozottabb mezőnnyel. A fiatalon klasszissá váló versenyzőt azonban nem zavarja, hogy most már mindenki az ő skalpjára vadászik. Mint a közelmúltban nyilatkozta, nem tulajdonít különösebb jelentőséget a sorozatos győzelmeknek, hiszen az újabb és újabb versenyeken nem lehet megélni a múlt sikereiből. A szintén erős mezőnnyel rendelkező 1000 méteres egyéni számban régi-új induló száll vízre a világbajnokságon, Borhi Zsombor személyében, aki utoljára nyolc évvel ezelőtt ért el komoly nemzetközi eredményeket. Borhi az Eb-n hetedik helyezést elért Storcz Botondot váltotta fel, utóbbinak így már csak az 1000 méteres kvartettre és az 500 méteres párosra kell koncentrálnia. A legrövidebb távon – hosszú évek óta – Fehérvári Vince képviseli hazánkat, és ugyan 1997-ben nyert utoljára világbajnokságot egyéni számban, mindig a legjobbak között szerepelt.
Kolonics Györgyöt elkeserítette, hogy az Európa-bajnokságon nem tudott felkerülni a dobogóra, de edzője szerint az elmúlt hetek edzőtáborozása elegendő volt arra, hogy a tavasszal sérülésekkel bajlódó versenyző újra formába lendüljön. A hírek szerint a dunavarsányi táborban újra olyan időeredményeket lapátolt, amelyek visszaadták a kétszeres olimpiai bajnok kenus önbizalmát.
200 méteren már Kolonics egyik lehetséges utóda, a feltörekvő Malomsoki Sándor térdel az egyéni hajóban. A dunaújvárosi versenyző tavaly már szerzett egy világbajnoki aranyérmet, igaz, akkor a négyes hajó tagjaként.
Páros egységeink közül 1000 méteren elsősorban a Szabó Szilvia, Bóta Kinga duó sikereire számíthatunk, de az Eb-n negyedik helyet szerző Veréb Krisztián, Vereckei Ákos kettős is komolyan készül a világbajnokságra. A 2000-ben olimpiai aranyérmes, 500 méteren induló Kammerer Zoltán, Storcz Botond páros az idén újra formába lendült és az Európa-bajnokságon csak néhány centiméterrel maradt le az aranyéremről. Az 1000 és 500 méteren is vízre szálló Hüttner Csaba, Fürdök Gábor kenukettős ugyan idehaza már tavaly sem talált legyőzőre a nemzetközi sikerek egyelőre váratnak magukra.
A már említett Szabó Szilvia, Bóta Kinga páros 500 méteren címvédőként áll rajthoz, 200 méteren viszont új egységgel rukkolt elő a női csapat: a világ jelenlegi legjobbja, Kovács Katalin a tavaly még ifiként versenyző Paksy Tímeával fog egy hajóba ülni. A férfi kajakosoknál újra Fehérvári Vince nevével találkozunk, aki állandó társával, Hegedűs Róberttel vesz részt a párosok sprintversenyében. A tavalyi vb-n balszerencsések voltak, hiába vezették a mezőnyt, néhány méterrel a cél előtt vízbe borultak. Megfogadták, ilyen nem fordul elő többet, és valóban: a júliusi Európa-bajnokságon nagyszerű győzelmet arattak, amit remélhetőleg Sevillában is megismételnek. A Paksy, Kovács pároshoz hasonlóan új egységként áll rajthoz 200 méteren a Malomsoki Sándor, Vasali László kenukettős.
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
