Debrecen sportváros. Pénteken adták át a magyar sport új büszkeségét, a Főnix csarnokot, amely nem egészen kilenc hónap alatt épült fel – a semmiből. Ráadásul az új létesítményben már az átadást követő napon rangos eseményt rendeztek, olyan bokszgálát, amilyennek első ízben adhatott otthont vidéki város. A lehetőség a Főnixnek is köszönhető, az új csarnok impozáns helyszíne volt az interkontinentális címmérkőzésnek.
Erdei Zsolt eddigi profipályafutása legjelentősebb összecsapása előtt állt. A tét nem volt kicsi: ha legyőzi a dél-afrikai Jim Murrayt, megszerzi a WBO (Bokszvilágszervezet) interkontinentális bajnoki címét. Ez a titulus azért ér sokat, mert belépőt biztosít ahhoz, hogy valóban nagy nevekkel, nagy tétért – és nem mellékesen nagy pénzért – mérkőzzék, az Európa-, majd a világbajnoki övet megcélozva.
Madár eddigi mérlege tiszteletet parancsoló. A 2000 decemberében megkezdett profipályafutása során tizenkét összecsapást szervezett neki a hamburgi székhelyű istálló, az Universum, s a magyar bunyós a várakozásoknak megfelelően jó sportolónak, jó profitanulónak bizonyult, hiszen a mérlege a szombati találkozó előtt is tökéletes volt. Eddig valamennyi találkozóját megnyerte, tizenkét meccséből nyolcszor kiütéssel vagy technkai K. O.-val diadalmaskodott.
Amikor aztán szombaton, valamikor éjfél tájban – mint rendesen a profigálákon, ezúttal is csúszott a program – a mérkőzésvezető, a korábbi amatőr bíró Nagy Imre Erdeit hirdette ki győztesnek, egyértelművé vált, hogy Debrecen a magyar bunyós kedvenc városai közé léphet, valamint hogy a Kovács Kokó István árnyékából lassan kilépő ökölvívó tovább tökéletesítette a mérlegét. A dél-afrikainak még tizenöt percet sem adott arra, hogy mutogassa magát a nyolcezer fős, lelkes közönség előtt.
Az már a kezdet kezdetén látni való volt, hogy valami nagy bajnak kell történnie ahhoz, hogy Erdei Zsolt ne szerezze meg a WBO övét. Ő irányított, ő ment előre, s ami feltűnt: volt türelme végigjátszani az akcióit, hogy a befejezés tökéletes legyen. A második menetben már majdnem a tökély szintjére fejlesztve vezette elő ezt a forgatókönyvet, az utolsó ütések azonban célt tévesztettek, így az ellenfél kapott még néhány percet…
Két és fél menetnyi időt, mert ekkor Zsolt már nem tévedett. Megsorozta Murrayt – aki jószerivel csak annyi gondot okozott korábban a magyarnak, hogy egy öszszefejelés során felsértette az orrát –, s ezúttal már a befejezés is pontos, tökéletes volt. Az első padlófogás után még feltápászkodott az afrikai, a második után azonban már nem. Így aztán Nagy Imrének mindössze annyi dolga maradt, hogy kiszámolja Zsolt ellenfelét.
A debreceni csarnokavató tehát emlékezetesre sikerült, s aki azzá tette, boldogan mondhatja el magáról: tizenharmadik mérkőzése után is százszázalékos teljesítménnyel büszkélkedhet a hivatásosok félnehézsúlyú mezőnyében.
MADÁRRÖPTE. Erdei Zsolt eddigi profi eredményei: Philip Houthooft (belga) ellen technikai K. O. az 1. menetben; Willie McDonald (amerikai) ellen technikai K. O. a 2. menetben; Dennis McKinney (amerikai) ellen pontozásos győzelem; Jerry Lee Williams (amerikai), K. O. a 4. menetben; Olekszandr Gerasenko (ukrán), p. gy.; Dennis Matthews (amerikai), technikai K. O. a 3. menetben; Julius Gal (szlovák), technikai K. O. a 2. menetben; Alban Girouard (francia), K. O. a 2. menetben; Jesse Corona (amerikai), technikai K. O. a 4. menetben; Anthony Stephens (amerikai), K. O. a 2. menetben; Darren Whitley (amerikai), p. gy.; Roberto Coelho (brazil), p. gy.; Jim Murray (dél-afrikai), K. O. az 5. menetben.
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
