Nincs szerencséje a Vasasnak az európai Szuperkupával, sőt most már inkább úgy kellene fogalmaznunk, hogy átok ül az angyalföldieken, ha a BEK- (BL) és a KEK-győztes csatájáról van szó. Vasárnap már ötödször játszhatott ezért a trófeáért a csapat, és a végzet ugyanazzal a csúf grimasszal döntötte el az Olimpiakosz Pireusz javára a küzdelmet, mint eddig mindannyiszor: döntő találattal. Azt ugyanis a híradásokból már szinte mindenki tudja, hogy az előző négy alkalomból négyszer egyetlen találaton múlt a kupa sorsa: ha a hajrában Vasas-játékos lőtt, abból nem lett gól, ha viszont az aktuális ellenfél próbálkozott, akkor a labda a hálóban kötött ki.
Ezúttal az amerikai származású center, Humbert kapta a labdát 5-5-nél, az utolsó percen belül, szembefordult a kapuval, és a hálóba húzta a labdát (6-5). Persze, ekkor még mindig volt hátra 41 másodperc, ám a hazaiak – mint ezen a mérkőzésen annyiszor – ezúttal is elveszítették a labdát, mielőtt bárki lövési lehetőséghez jutott volna, így a görögök ölelkezhettek össze önfeledten.
A második Szuperkupa-mérkőzésén részt vevő Varga Tamás – aki eltiltása miatt gyakorlatilag hat és fél hónapja nem játszott tétmeccsen – az utolsó perc rövidzárlatát tartja a vereség fő okának.
„Két és fél perccel a vége előtt még 5-4-re mi vezettünk, végig nálunk volt az előny, mi diktáltuk a tempót – kezdte a negyedik Vasas-találatot szerző játékos. – Három negyeden át jól működött a zónánk, de az utolsó hét percben a centert fogó bekk nem kapott elég segítséget, így a végén két teljesen jogos emberelőnyt kaptak a görögök. Mégis két akciógól miatt veszítettünk, ami ilyen szinten, ilyen csapat ellen megengedhetetlen luxus. Ugyanis a támadásban elkövetett rengeteg átadási hiba, a halványabb egyéni teljesítmények ellenére ezt a mérkőzést megnyertük volna, ha a végén jobban odafigyelünk.”
A szurkolók által Gladiátornak becézett pólós szerint – jóllehet a hangulat a mérkőzés után csapnivaló volt, és ő maga is már éjfélkor „olajra lépett” a bankettről – nagy baj nem történt, a későbbi sikerek titka mindössze az, hogy a viharvert, ám remek szerkezetű és játékosállományú Vasas minél több meccset nyerjen meg a január végi KEK-negyedöntőig.
Rapid délutáni friss – Nincs vége a viharnak + videó
