A bravúr nem elvárható

Az elmúlt hetekben hat felkészülési mérkőzést játszott a január 20-án Portugáliában sorra kerülő világbajnokságra készülő férfi kézilabda-válogatott. A mérleg csalóka, látszólag kiváló az eredménysor, hiszen mindössze egyszer szenvedett vereséget a csapat, ám valójában a vb-ellenfeleknél szerényebb képességű riválisokkal játszott az együttes, s közülük csupán a német válogatott tartozik az európai élvonalhoz. Skaliczki László szövetségi kapitány vezetésével a héten itthon gyakorol a csapat, s három edzőmérkőzést is játszik, igaz, ismét szerényebb tudású ellenfelekkel.

Sütõ-Nagy Zsolt
2003. 01. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Kézilabda -

Az egy vereség ellenére elégedett a felkészülési mérkőzéseken elért eredményekkel?
– Elégedett soha nem lehet egy edző, de arra feltétlenül jók voltak ezek a találkozók, hogy kiderüljön, mit tudunk játékban, mennyire vagyunk képesek alkalmazkodni a sorozatmérkőzések terheléséhez. Az egyértelműen kiderült, hogy az emberfogás ellenszerét nehezen találjuk meg, viszont örömmel tölt el, hogy az irányítóposzton Buday és Lendvay is egyre jobban belelendül. A németek elleni mérkőzésen kiderült, hogy az ellenfél rutinosabb, s így az utolsó másodpercekben ki tudta csikarni a győzelmet.
– Tudatosan választottak könynyebb ellenfeleket, vagy így sikerült összeállítani a programot?
– A lengyelországi torna egy hagyományos viadal, amelyet minden esztendőben más helyszínen játszanak a visegrádi országok csapatai. Itt kötelező volt részt venni, Németországban pedig kifejezetten erős mezőny jött össze, hiszen a házigazdák A válogatottja Európa-bajnoki ezüstérmes volt, s a B csapat sem sokkal gyengébb. A csehek feljövőben vannak, nem véletlen, hogy Spanyolországba is meghívták őket. A program összeállításánál a lehetőségeket kell mindig figyelembe venni. Volt olyan torna, amely erős lett volna, de az időpontja nekünk nem felelt meg, más esetben pedig minket nem hívtak.
– A héten Katarral és Kuvaittal játszanak itthon, megfelelő ellenfelek ezek az országok?
– Nem szabad lebecsülni őket, hiszen szintén világbajnoki résztvevők, ráadásul jobb kalapból sorsolták őket, mint az ázsiaiakat. Szerettünk volna egy erősebb tornát, például a dánok meghívásával, de a lehetséges ellenfeleknek nem volt jó ez az időpont, így meg kellett elégednünk azokkal a válogatottakkal, amelyek itt edzőtáboroznak.
– Portugáliában kulcsszerep várhat a Pérez, Buday, Nagy alkotta hármasra. Mennyire sikerült már összeszokniuk?
– A vártnál jobban, de persze nem zökkenőmentes az összjátékuk, hiszen Nagy Laci a decemberi tornán még nem készült velünk, s csak Németországban próbálhattuk ki ezt a felállást. Sajnos, ő a harmadik meccsre elfáradt, s ez meglátszott a teljesítményén.
– A világbajnokság egyben az olimpiára is kvalifikál. A jelenlegi csapat képes arra, hogy kiharcolja az athéni részvételt?
– A hét legjobb jut el a vb-ről az olimpiára, s bár ez a szám soknak tűnhet, valójában csak óriási bravúr árán érhető el. Ha bejutunk a negyeddöntőbe, akkor biztos, hogy kiharcoljuk a részvételt, de mivel roppant erős ágon vagyunk, elképesztően nehéz lesz. Az A és a B csoportban szereplő csapatok szerencsésebbek. A mi csoportunkban, a C-ben van a címvédő francia, az olimpiai bajnok orosz válogatott, s az ismét a csúcsra készülő horvát csapat, míg a középdöntőben az Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes svéd, továbbá a roppant erős dán és a vb-negyedik egyiptomi együttes következhet. Ebből a hat csapatból kellene hármat megelőzni a negyeddöntőbe jutáshoz. Olyan elszántak, tudatosak a srácok, hogy bármi megtörténhet, de elvárni még nem lehet a bravúrt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.