- Kézilabda -
Ritkán látni annyi meglepetést, mint amennyi a világbajnokság C csoportjában történt a héten, hiszen az utolsó nap előtt már nem volt veretlen csapat, s egyedül az volt biztos, hogy Szaúd-Arábia végez a hatodik helyen. A csoportgyőzelmet azonban a francia, a horvát és az orosz együttes is kivívhatta, míg a magyar válogatott a második, de akár a korai búcsút jelentő ötödik helyen is zárhatott. Hiába volt a magyar csapat az egyetlen, amely az előzetes erőviszonyoknak megfelelő eredményeket ért el, mindez még a továbbjutáshoz sem volt biztosan elegendő. Ahhoz, hogy ne más csapat kezében legyen a sorsunk, az utolsó napon legalább egy pontot kellett gyűjteni a horvátok ellen.
De előbb szombaton le kellett győzni Argentínát. A látszat ellenére ez sem ment könnyen, mert a félidőben még 15-15 volt az állás. Az első húsz percben ugyan nem játszott rosszul a válogatott, ám a dél-amerikaiak legjobbját, Gullt nem sikerült semlegesíteni, s 11-7-ről az utolsó tíz percben kiegyenlített az ellenfél. Gull egymaga nyolcszor volt eredményes, s ez önmagáért beszélt. Mindezt Skaliczki László szövetségi kapitány sem nézhette tétlenül, a szünet után Pásztor követő emberfogással kísérte az argentin átlövőt, aki ezzel szemben tehetetlen volt, s percek alatt kiderült: nincs is egy súlycsoportban a két válogatott.
Ezt a tudatos játékot kellett volna megismételni a horvátok ellen is, igaz, az ellenfél ezúttal nem egyszemélyes volt, sőt a franciák legyőzését követően nagyon is lendületbe jött. A francia kapitány ugyan a mérkőzést követően arra panaszkodott, hogy a játékvezetők túl elnézőek voltak a horvátok durva védekezésével szemben, de ez nem zavarta az 1996-os olimpiai bajnokot, s vasárnap sem küzdött kíméletesebben. Ennek ellenére az összecsapás elején még 4-3-ra a magyar válogatott vezetett. Az agresszívebb védekezés eredménnyel járt, a játékvezetők ismét engedték a durvaságot, s a horvátok éltek a lehetőséggel. A félidőben 16-13-ra vezettek, sőt a szünet után öt góllal is elhúztak. A magyar játékosok egy pillanatig sem adták fel, hatalmas elszántsággal küzdöttek, s amikor pontosabbá vált az összjáték, akkor ennek az eredménye is meglett. A kapuban néhányszor Fazekas bravúrosan védett, s két perccel a vége előtt sikerült kiegyenlíteni (28-28). Drámai pillanatokat élhettünk át, megismétlődött a múlt…
A horvátok vezetést szereztek, de Pásztor egy okos betörés végén büntetőt harcolt ki, amelyet Buday 17 másodperccel a dudaszó előtt belőtt. Ismét döntetlen, s a 29-29 továbbjutást ért volna.
Csakhogy az együttes négy év alatt semmit nem tanult. Akkor, 1999-ben a vb-nyolcaddöntőben a franciáknak két másodperc elég volt a győztes gólhoz, most pedig a horvátok használták ki a kapkodást. Senki nem tudta egy szabálytalansággal megtörni az ellenfél lendületét, így Metlicic szabadon törhetett kapura, s biztosan értékesítette a helyzetet, majd a még hátralévő néhány másodpercben nem engedték elvégezni a középkezdést. Kiállítás, de mindez mit sem ért, az egyenlítésre már nem maradt idő.
Arra viszont a következő hónapokban lesz, hogy kiderüljön, négy esztendő alatt miért nem tanultak semmit a játékosok…
Az nem rajtuk múlott, hogy a következő napokban ezen még nem kell merengeni, s középdöntős az együttes. Szaúd-Arábia ugyanis megtette azt a szívességet, hogy 31-30-ra legyőzte Argentínát, így a magyar válogatott végezhetett a csoport negyedik helyén, míg a dél-amerikai és az arab ország együttese búcsúzott.
C csoport, 4. forduló: Horvátország–Franciaország 23-22, Oroszország–Szaúd-Arábia 34-17. 5. forduló: Horvátország–Magyarország 30-29, Argentína–Szaúd-Arábia 30-31. Az Oroszország– Franciaország mérkőzés lapzártakor még tartott.
Az állás: 1. Horvátország 8 pont, 2. Franciaország 6/4 mérkőzés, 3. Oroszország 5/4, 4. Magyarország 4, 5. Argentína 3, 6. Szaúd-Arábia 2.
*
Kézilabda NB I. Nők: Hódmezővásárhely–Cornexi 27-24, Debrecen– FTC 34-39, Pécs–Dunaferr 15-38.
Dolgoznak az áramszolgáltatás helyreállításán vihar közben is
