-KÉZILABDA-
Többször is szó esett róla még az indulás előtt, hogy balszerencse-sorozat sújtja az együttest, elvégre sérülés, illetve baleset miatt két kulcsjátékos, a honosított Diaz Ivo és Mezey Richárd kivált a válogatottból. Skaliczki László szövetségi kapitány ha nem is kesergett, ám óvatosan fogalmazott az esélyekről, hiszen a sorsolás szeszélye folytán a legerősebb csoportba került a magyar csapat. Hogy mennyire erősbe, az éppen a helyszínen derült ki. Jellemző az erőviszonyokra, hogy a C csoport négy továbbjutója az első hat között végzett – Horvátország világbajnok, Franciaország bronzérmes lett –, s ha öt juthatott volna tovább, talán még Argentína is a nyolc között zár.
– Természetesen kellett a szerencse a továbbjutáshoz, de éppen a későbbi eredményekkel bizonyítottuk be, hogy nem érdemtelenül kerültünk a középdöntőbe – összegzett Skaliczki László. – Büszke vagyok a játékosokra. Folyamatosan javuló formát mutattak, az éles helyzetekben mindig akadt valaki, aki képes volt továbblendíteni a szekeret. Nagyon örülök, hogy már most nyugodtan elkezdhetünk építkezni az athéni olimpiára. Talán könynyebb is volt most, a vb-n kiharcolni a részvétel jogát, hiszen azért még olyan jegyzett együtteseknek is meg kell harcolniuk, mint a svéd, a jugoszláv, a dán, a portugál vagy az Eb-házigazda szlovén csapat, ráadásul ebből az ötösből csak egy lehet majd ott Athénban.
A siker – ahogy a kapitány is fogalmazott – alapvetően nem egy-egy kiemelkedő teljesítménynek köszönhetően született meg, inkább a csapat harcosságának, elszántságának az eredménye. Ez akkor is igaz, ha a vb gólkirálya 64 találattal Pérez Carlos lett, és alig maradt el tőle az 54 gólig jutó Nagy László. Kettejük eredményessége döntően meghatározta a csapat szereplését, ám nem szabad megfeledkezni a többiekről sem.
A kapuban Szathmári János a szlovének ellen szerzett döntő érdemeket a nyolc közé jutásban, míg a jugoszlávok elleni helyosztón Fazekas Nándor védett parádésan. Talán a szélsők maradtak leginkább adósak a gólokkal, akik közül Bendó és Pásztor szokatlanul gyakran hibázott az indítások végén. Az irányító Buday ugyan láthatólag visszafogottan játszott, ám egy-egy időszakban, elsősorban amikor az átlövőkre jobban figyelt az ellenfél, bátran vállalkozott betörésekre. A gyengélkedő Lendvay pedig éppen a jugoszlávok elleni hosszabbításban villant meg többször is, szinte egymaga eldöntve a helyosztót.
Valamennyi játékosnak volt kiemelkedően eredményes periódusa a vb-n, ami azért is okot adhat a bizakodásra, mert Skaliczki László korábban nem győzte hangsúlyozni: legalább két esztendőt kell a keretnek együtt dolgoznia ahhoz, hogy igazán sikeres legyen. Most van idő, így másfél év múlva, az olimpián még a mostani hatodik helynél is előrébb végezhet a csapat. Ami azt jelenti, hogy jövőre Athénban már az éremszerzés is valós cél lehet.
A vb végeredménye: 1. Horvátország, 2. Németország, 3. Franciaország, 4. Spanyolország, 5. Oroszország, 6. MAGYARORSZÁG, 7. Izland, 8. Jugoszlávia, 9. Dánia, 10. Lengyelország, 11. Szlovénia, 12. Portugália, 13. Svédország, 14. Tunézia, 15. Egyiptom, 16. Katar, 17. Argentína, 18. Algéria, 19. Szaúd-Arábia, 20. Kuvait, 21. Ausztrália, 22. Brazília, 23. Marokkó, 24. Grönland.
A 2004-es athéni olimpián az első hét helyezett vehet részt.
Hatalmasat léphet előre a fiatalok otthonteremtése, és még az ingatlanpiacnak is jól jön az új hitel
