-LABDARÚGÁS-
Meglehetősen indulatosra sikeredett a Newcastle–Arsenal rangadó utolsó harminc perce a St. James Parkban, igaz, korábban sem ettek egymás tenyeréből a felek. A kezdés előtt mindenki tudta, ha a Newcastle nyer, négy pontra megközelíti a listavezető Arsenalt, s az is nyilvánvaló volt, nem mindegy, hogy Neale Barry játékvezető miként fújja a sípot. Aztán persze a derbi főszereplőjévé a bíró lépett elő. Az 58. percben a hazaiak játékosát, Robertet – öt perccel a gólja után – egy második sárga lap közbejöttével kiállította, ami sok mindent eldöntött. Az csak természetes, hogy az esetet a felek eltérően ítélték meg. Az Arsenal szabadrúgáshoz jutott, Bergkamp megpróbálta gyorsan elvégezni, ám Robert akadályozta benne. Pechére két perccel korábban már begyűjtött egy sárgát, így Barry – talán emlékezve rá – felmutatott neki még egyet, plusz a vele járó pirosat. Sir Bobby Robson, a Newcastle mestere szerint elhamarkodott, rossz ítélet volt: „Túl szigorú döntés volt, ellenkezett a játék szellemével, Bergkamp ugyanis senkinek sem tudta volna lepasszolni a labdát. Az ítélet döntően befolyásolta a mérkőzés további hangulatát és végkimenetelét. Nálam a legfontosabb szabály a józan ész törvénye, amin ezúttal sajnos csorba esett.”
Arséne Wenger, az Arsenal főnöke persze másképp látta a történteket: „A bírónak nem volt más választása, elvégre korábban már adott egy sárgát Robertnek. Különben is, ha szabadrúgást fújnak, a vétkes köteles engedni, hogy az ellenfél elvégezze. Egyébként úgy érzem, a kiállítás nem igazán volt befolyással a végeredményre.”
A vége tehát 1-1 lett, és miután a Manchester United–Manchester City meccs is hasonló eredménynyel ért véget, az élbolyban nem történt változás. A Newcastle továbbra is kedvező helyzetben van, mert egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, március 5-én pótolja be a Middlesbrough elleni elmaradt találkozóját.
Spanyolországban Radomir Antics tíz perc alatt kedvenc lett a Nou Campban, a tréner az Athletic Bilbao ellen mutatkozott be a Barcelona kispadján, a csapat pedig a 11. percben már 2-0-ra vezetett. A szünet után aztán – ki tudja, miért? – minden megváltozott, a hazaiak megint a korábban látott ötlettelen játékukat nyújtották, a Bilbao pedig kiegyenlített. Ezquerro a 48. percben tizenegyesből szerzett gólt, a büntetőt Antics erősen vitatta: „Sorin a tizenhatoson kívül szabálytalankodott Tikóval, vagyis olyan hibás döntés született, amely mindent megváltoztatott. Rászolgáltunk volna a győzelemre, mert a játékosaim gólra törő, támadó futballt játszottak.”
A katalán hívek tehát ezúttal sem örülhettek, hacsak annak nem, hogy már régóta a pokolba kívánt elnökük, Joan Gaspart lemondott a tisztéről. A prezidente ezúttal önkritikusan nyilatkozott: „Rossz elnök voltam, sokszor döntöttem rosszul. Tudom, hogy a közönség egy része nem kedvel arrogáns stílusom miatt, de én már csak egy ilyen furcsa ember vagyok, s az is maradok.”
A Barca nincs könnyű helyzetben, mindössze két pont választja el a kieső helytől, ráadásul a klub komoly gazdasági gondokkal küzd: 2003-as várható adóssága elérheti a 230 millió eurót.
Olaszországban az Internazionale 3-0-ra verte a Regginát a Serie-A 20. fordulójában, ám elsősorban nem ezért vette át az első helyet a tabellán a városi riválisától, az AC Milantól. A piros–feketék meglepő, 1-0-s vereséget szenvedtek Perugiában, ahol a hazai csapat a jelek szerint ebben az évben óriás ölővé lépett elő. Serse Cosmi együttese egy hónapon belül legyőzte a Juventust, az Intert, és most a Milánt is. Más kérdés, hogy így is csak a kilencedik helyen szerénykedik a csapat. A milánóiak mestere, Carlo Ancelotti szűkszavúan nyilatkozott a vereség után, csupán annyit mondott, hogy csapata mostanság nincs nagy formában, és a szerencsével is hadilábon áll. Érdekesség, hogy az Inter mögött a Milan és a Juventus azonos pontszámmal (42) és azonos gólkülönbséggel (36-14) áll a második–harmadik helyen.
Magyar Péter gyurcsányi mélységbe zuhant a felelőtlensége miatt
