Mégis, kinek az érdeke?

Sütõ-Nagy Zsolt
2003. 04. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nincs hátra egy hét sem a budapesti divízió I-es jégkorong-világbajnokság rajtjáig, ám még mindig nem tudni, hogy valóban a legjobb összeállításában szerepelhet-e a magyar válogatott. Továbbra is teljes bizonytalanság lengi körül Sille Tamás honosítási ügyét, a Belügyminisztérium még mindig nem továbbította az államfőnek a kérelmet, s ez annál is inkább furcsa, mert a dunaszerdahelyi születésű hátvéddel vitathatatlanul erősödne a csapat, amelyre nem kisebb célkitűzés vár, minthogy a világ élvonalába verekedje magát.
Oda, ahol teljesen megszokottá vált, hogy a kiemelkedő képességű sportolók a megszokottnál gyorsabban jutnak új hazájukban állampolgársághoz, ha az ország érdeke is azt kívánja. A németeket egy pillanatig sem zavarta, hogy az Oroszországban született, színes bőrű párbajtőrözőt, Reznicsenkót honosítsák, de a dánok sem szégyenlősködtek, amikor a világbajnok kenyai Kipketert „igazolták le”, sőt, az állampolgárságukat féltve őrző svájciak is roppant büszkék voltak Atlantát követően a kínai származású Li Donghua lólengésben szerzett aranyérmére.
Hasonló példák nálunk is vannak, a palicsi születésű Radulovics Bojana elvitathatatlan érdemeket szerzett Sydneyben a női kézilabda-válogatott ezüstérmében, miként a férfiaknál a kubai Pérez Carlos gólkirályként segítette a február elején zárult világbajnokságon az olimpiai részvétel kivívásához a válogatottat. Éppen ezért érthetetlen, mi lehet most a gond?
Sille készül, és reménykedik. Mást nem tehet, bár vészesen fogynak a napok, s ha kifutunk az időből nem csupán a három éve Székesfehérvárott játszó játékos veszít, hanem – könnyen lehet – valamennyien. Mert májusban már hiába veheti át boldogan az új okmányait Sille, akkor legfeljebb egy évvel később mutatkozhat be magyar színekben a világbajnokságon. S ha – miként tavaly – ismét csupán egy hajszál választja el az együttest a feljutástól, akkor az okok között hiába is emlegetjük majd a hazai bürokrácia nehézkességét, mindez már semmin nem változtat. Éppen ezért lenne fontos a gyors cselekvés. Elvégre a Belügyminisztérium elméletileg az ország érdekében cselekszik, s nem ellene.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.