Két hónapja még úgy tűnt, Schmitt Pál politikai szerepvállalása belharcot robbant ki a Magyar Olimpiai Bizottságban (MOB), az április 25-i elnökségi ülés óta viszont lecsendesedtek az indulatok. A MOB elnöksége április végén hosszú vita után elfogadott állásfoglalásában ugyan hangsúlyozta, hogy a magyar olimpiai mozgalomnak szüksége van Schmitt Pálra, de kiemelte:, a MOB elnökének politikai szerepvállalása megosztja a tagságot.
Mindezek után elkezdődött a szervezkedés Schmitt Pál ellen, akit május 17-én a Fidesz alelnökévé választottak, s úgy nézett ki, hogy a június 21-i közgyűlésen bizalmatlansági indítványt intéznek ellene. Az ügyben néhány nap múlva váratlan fordulat történt, a MOB elnöksége május 21-i ülésén határozott a közgyűlés napirendjéről, és úgy döntött: „A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége nem tartaná kívánatosnak és szerencsésnek, ha a június 21-i közgyűlés foglalkozna Schmitt Pál elnök politikai szerepvállalásával. Ezzel egy időben arra kéri a Fidesz alelnökévé választott sportdiplomatát, hogy a jövőben – éppen úgy, mint az eddigi tizenhárom év során – pártpolitika-mentesen, az állami sportvezetéssel együttműködve irányítsa a MOB-ot, s döntéseinek meghozatalában kizárólag a sportszakmai szempontokat érvényesítse.” Az üggyel kapcsolatban az Olimpiai Bajnokok Klubja is állást foglalt, május 22-i közgyűlésén a jelenlevők ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatták a MOB-elnökség javaslatát a közgyűlés napirendjével kapcsolatban.
Molnár Zoltán, a MOB főtitkára elmondta, hogy a szabály szerint az elnökség joga a közgyűlés programját meghatározni, így szombaton nem lesz téma Schmitt Pál politikai szerepvállalása. A tagoknak ugyan lehetőségük van a program megváltoztatására vagy bővítésére, a javasolt téma viszont kétharmados többséggel kerülhet a programba.
Az előrejelzések szerint nyugodt közgyűlés várható, amely valószínűleg nem megosztja, hanem megerősítheti a magyar olimpiai mozgalom vezetést egy évvel az athéni nyári játékok előtt.
Kapu Tibor megható búcsúbeszédet mondott + videó
