Akárcsak az MTK, a Celtic Glasgow is csalódást okozott híveinek szombaton a két csapat szerdai Bajnokok Ligája-meccse előtt. A Celtic skót bajnokság nyitó fordulójában csupán 0-0-ra végzett a Dunfermline otthonában, és máris kétpontos hátrányba került a nagy riválisa, a Glasgow Rangersszel (a Kilmarnock ellen: 4-0) szemben.
Már játszott a Celticben a csapat talán legjobbja Henrik Larsson, ám kisebb sérülése után a klub hivatalos honlapjának értékelése szerint láthatatlan volt a pályán. A szerző nem felejti el megemlíteni, hogy a Dunfermline elleni produkció nem valami biztató előjel a szerdai budapesti Bajnokok Ligája-selejtező előtt.
A skótok egyébként is tartanak az MTK elleni fellépéstől, de ez korántsem a magyar bajnoknak köszönhető. Tavaly a Celtic ugyanebben a fázisban Basellel került szembe, Glasgow-ban 3-1-re győzött, ám Svájcban 2-0-ra kikapott és nem jutott fel a főtáblára. Később az UEFA-kupa döntőjében ezüstéremmel kárpótolta magát, ám ez meglehetősen gyenge vigasz a zöld-fehérek szurkolóinak, akik 1967 óta nem ünnepelhettek nemzetközi diadalt. Pedig 1967-ben még azt is elmondhatták magukról, hogy első brit csapatként nyertek BEK-trófeát, ám azóta semmi sem sikerült a Celticnek.
A klub dicső múltra tekint viszsza, 1888-ban egy bizonyos Brother Walfrid alapította, akit a Hibernian léte ihletett meg, ezért a skót főváros keleti régiójában, a többnyire írek által lakott területen hozta öszsze a Celticet. A név maga is ír eredetű, a csapat az ír katolikus felekezet elsőszámú egyesülete lett. A csapat első meccsét a városi rivális, Rangersszel játszotta, amely 1888-ban már éppen 15 éve létezett. Azonban hiába a korkülönbség, a Celtic története első meccsén 5-2-re győzött. Ekkor csak kevesen gondoltak arra, hogy ezzel a mecscsel kezdődik a Celtic és a Rangers ma már több mint egy évszázada tartó katolikus–protestáns felekezeti csatája. A két klub hívei szó szerint gyűlölik egymást, Európában a Real Madrid–Barcelona vagy a Milan–Internazionale meccseken tapasztalható annyi indulat, mint a glasgow-i derbiken. Egyébként hiába alapították a Rangerst korábban, a Celtic a nemzetközi porondon lepipálta a kékeket: a Rangers csupán egy KEK-győzelmet tud felmutatni, szemben a Celtic már említett BEK-sikerével.
A zöldek emellett 38-szor nyerték meg a skót bajnokságot, 31-szer pedig a kupát. Mindez viszont édeskevés a híveknek, ők a nemzetközi színtéren szeretnének diadalokat. Az idei Porto elleni UEFA-kupa- döntőt (2-3) követően Martin O’Neill edző úgy nyilatkozott, hogy a következő szezonban a Bajnokok Ligájában szeretnének sokáig menetelni. Ehhez jelenteni az első lépcsőfokot az MTK áhított legyőzése.
Putyin embere lekezelő üzenetet küldött Trumpnak
