Hír: Angliában, a Premier League-ben, illetve az első, a második és a harmadik osztályban szereplő labdarúgócsapatok edzőinek egyharmada valamilyen szívproblémával küszködik. (MTI)
Törő szerint nem meglepő a felmérés eredménye, mert az edzők többségét az átlagembernél jobban megviselik az izgalmak.
„Gyarmati Andrea a százméteres pillangóúszást száz pici halálnak nevezte, nos, az edzőknél a meccsek jelentik azt, ami nála a métereket. Akár nyer, akár veszít a csapat, a mester kilencvenvalahány perc alatt megjárja a mennyet és a poklot egyaránt.
Az én edzőim közül Mészöly Kálmán égett a legmagasabb hőfokon, a kezdés előtt már szinte szólni sem lehetett hozzá, a játék közben pedig majdnem felrobbant. Ugyanakkor aligha hiszem, hogy valaha is gondja lett volna a szívével, mert rendre kikiabálta magából a feszültséget. Becsületére legyen mondva, utólag sohasem kérte számon, hogy a pályán nem azt csináltuk, amit bekiabált, egyébként meg se tehettük volna, hiszen ott benn minden más. Egy pillanat tört része alatt kell döntenie a játékosnak, nincs idő arra, hogy előbb felfogja, amit beüvöltenek neki, majd aszerint cselekedjen.
A másik véglet Baróti Lajos bácsi. Biztos, hogy őt is megviselték a meccsek, ám ez nem látszott rajta. A kezdés előtt elmondta, mit szeretne, a lefújás után pedig megbeszéltük, sikerült-e megvalósítanunk, amit eltervezett. Többnyire igen, mert pontosan tudta, hogy képtelenség kitalálni, mi történik majd a pályán, ezért csak az alapokat vázolta fel, nagy szabadságot adott nekünk a megvalósításban.
Tudta, tudja, hogy a játékosé a főszerep, aligha véletlen, hogy hiába támadták őt azzal, hogy ennek meg annak bérelt helye van a csapatában, ragaszkodott azokhoz, akikben fantáziát látott.
Mindig büszke leszek arra, hogy én is közéjük tartoztam.”
Jöhet a vezető szerep a megújulók termelésében
