Tegnap, az egyéni döntők után az együttes kéziszercsapatok kezdték meg a versenyüket a Budapest Sportarénában, a ritmikus gimnasztika világbajnokság harmadik napján.
Annak ellenére, hogy már minden a csapatokról szólt az arénában, bennünket még az foglalkoztatott, vajon miért szerepeltek a várakozás alatt a magyar hölgyek. Mert csupán Haris Brigitta szalaggal és Kiss Katalin buzogánnyal tudott bekerülni az első negyven közé, ami emlékezetes tettnek semmiképpen nem nevezhető.
„Kétségtelen, nem alkottak maradandót a mieink… – mondta Gyerőné Fritsch Zsuzsa, a világbajnokság szakmai alelnöke. – Ha osztályoznom kell a lányok teljesítményét, legjobb esetben is csak közepest adhatok, pedig a verseny előtt abban reménykedtem, hogy talán sikerül olimpiai indulást érő helyezéssel előállniuk.”
Fritsch Zsuzsa hozzátette, hogy nehéz anyagerősségű gyakorlatokkal várták a lányok a világbajnokságot, a felkészülésük is rendben volt, az előadásba mégis rengeteg hiba csúszott. „Azt gondoltam, hazai környezetben sikerül megismételni a kilencvenkilences moszakai vb-szereplést, amikor csapatban tizenharmadikok lettünk. Nem sikerült, mert feszültek, idegesek voltak a versenyzőink.” Ami legföljebb magyarázat lehet, mentség nem, hiszen annak, hogy itthon versenyeztek, növelnie kellett volna az önbizalmukat.
Gyerőné szerint Daróczy Petra és Kiss Katalin nyújtott még úgy-ahogy kiegyensúlyozott teljesítményt, ám a második napon már ők is feszültebben versenyeztek. Pedig a pontozásra nem lehetett panasz: „Szigorú volt, de mindenkinek egyenlő feltételeket biztosított.”
A magyar együttes kéziszercsapat szinte hibátlan gyakorlatokat mutatott be, ám így is csak a 11. helyen végzett. A világbajnoki címet Oroszország szerezte meg Bulgária és Fehéroroszország előtt.
Helyretette Mark Ruttét az orosz külügy
