Csalódás, ám közel sem tragédia. A portugáliai világbajnokságon nyújtott remek szereplésnek köszönhetően tesztversenyként foghatta fel a magyar férfiválogatott a szlovéniai Eb-t – itt a nyolc közé jutást nevezték meg, mint minimális célt, végül a kilencedik hely lett belőle. Kilencedik, mert a rendkívül kiegyensúlyozott mezőnyben kétszer, a szlovének és a szerbek ellen döntetlenre adta a majdnem megnyert meccset, kilencedik, mert a franciák és a németek határozottan kihasználták Budayék hullámzó játékát.
Skaliczki László nem keres mentséget (noha a napnál is világosabb: a sérülések jelentősen hátráltatták a csapatot, a vb gólkirályának, Péreznek a hiányáról nem is beszélve), jól tudja, sokat hibáztak az urak, aminek nem is lehetett más a végeredménye. Mindazonáltal a kapitánynak sincs oka letargiába esni, Celjében és Ljubljanában is példaértékű csapategységről tett tanúbizonyságot a társaság, amely a pályán is bizonyította jó néhány alkalommal: valóban a kontinens elitjéhez tartozik. A külföldi szakemberek is elismerően szóltak válogatottunkról, amely ha képes lesz Athénban (az olimpiára az Eb-ről az elődöntőbe jutó dán és szlovén együttesnek van még esélye kvalifikációt szerezni, a szerb, svéd duó is csak tévénéző lesz majd) végig egyenletes, jó teljesítményre, ha kihozza magából a maximumot, akkor bárki ellen eséllyel veszi fel a harcot. Már azért is, mert a játékokon talán könnyebb is jól szerepelni, mint egy Eb-n…
Középdöntő, I csoport (Celje): Oroszország–Horvátország 24-24. Végeredmény: 1. Horvátország 9 pont, 2. Dánia 8, 3. Oroszország 7, 4. Svédország 4, 5. Spanyolország 2, 6. Svájc 0. II. csoport (Ljubljana): Szlovénia– Franciaország 27-22. Végeredmény: 1. Németország 7, 2. Szlovénia 7, 3. Franciaország 5, 4. Szerbia-Montenegró 5, 5. Magyarország 4, 6. Csehország 2. A további program. A 7. helyért: Svédország–Szerbia-Montenegró. Az 5. helyért: Oroszország– Franciaország. Elődöntő: Horvátország–Szlovénia, Németország– Dánia.
Elhidegültek Macronék, a látványos feszültség tovább fokozódik
