Előre hozott edzőváltás

A budapesti Honvédtól elszenvedett katasztrofális vereség (16-1) után a hét végén bejelentették, hogy edzőváltásra kerül sor a Szeged Beton Vízilabda Egyletnél. Ezzel tulajdonképpen csak megerősítették a csapat eddigi irányítójának, Horváth Viktornak a korábbi nyilatkozatait, miszerint szerződésének lejárta után nem kíván tovább maradni a Tisza-parti városban. A helyébe az a több mint kétszázszoros válogatott Gyöngyösi András lépett, aki két évig edzősködött az FTC-nél.

Bálint József
2004. 02. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-VÍZILABDA-
Véletlen hozta úgy, hogy az edzőcsere most következett be, amikor a szegedi gárda csúfos vereséget szenvedett a Honvédtől – állítja Juhász György, a csapat technikai igazgatója. Szegeden talán sokan ezzel is magyarázzák az őrségváltás okát, de ez nem felel meg a valóságnak. Horváth Viktor már korábban jelezte, hogy nyáron távozni kíván a csapattól, és ezután kezdődött el utódjának a keresése. Tagadhatatlan, hogy a vezetőség elégedetlen volt az utóbbi hetek eredményeivel, a játékosok motiváltságával. Juhász György szerint az új edzőtől várják, hogy felrázza a gárdát. Abban bíznak, hogy a bajnokságban sikerül megszerezni az ötödik helyet, így részt vehetnek a LEN-kupában.
Horváth Viktor több körülmény közrejátszását említette, amikor távozásának okairól faggattuk. Négy évig tartó szegedi edzősködése idején nagyon keveset lehetett együtt Budapesten élő családjával, amely ugyan már megszokhatta távollétét, hiszen korábban külföldön is dolgozott. Kudarcként élte meg, hogy nem sikerült felépíteni egy olyan csapatot, amelyről annak idején álmodott. Jól rajtoltak, de azután megtorpantak, amikor a Tabán Trafik bejelentette: nem vállalja tovább a csapat szponzorálását.
Az egyesületnek emiatt súlyos anyagi gondjai voltak, de az új támogató megjelenésével ismét sikerült talpra állni. Jó csapatot sikerült összekovácsolni, ám hiányzott még néhány erősítés. Az eredmények azonban nem maradtak el. Az idén viszont már nem ment úgy a játék, ahogyan azt a vezetők és a szurkolók elvárták. A csapattól tízen távoztak, néhányan abbahagyták a pólózást, mások új egyesületet választottak. Helyettük öt új játékost sikerült leigazolni, akik közül négyen még a 20. életévüket sem töltötték be, tehát nem eléggé rutinosak. Horváth Viktor nem tagadja, mindezt figyelembe véve esélyt sem látott arra, hogy hamarosan lényeges fordulat következhet be a csapatnál. Franciaországból, ahol korábban már edzősködött, több ajánlatot kapott, és márciusban dönti el, melyiket választja.
Az új tréner, Gyöngyösi András biztatónak látja a szegedi csapat helyzetét, attól függetlenül, hogy jelenleg is sok a sérült, és mint mondta, nem eléggé motivált az együttes. Állítja, hogy kemény munkával, a játék leegyszerűsítésével, a betonvédelem megteremtésével az eredmények sem maradhatnak el. A csapat szponzora mindent elkövet azért, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott légkörben folytatódhasson a munka. Ezek után az új edző csak azt ígérheti: a szegedi vízilabdázók számára nem tűnhet irreálisnak az ötödik hely megszerzése.
***
KÉSZÜLNEK A SELEJTEZŐRE. Miután Faragó Tamás szövetségi kapitány a múlt héten szűkítette keretét, 15 játékos készül a Margitszigeten a közelgő olimpiai selejtezőre. A válogatott kétkapus tréningeket vív a KSI és az UTE serdülőcsapataival, illetve a Dunaújvárosi Főiskola női bajnokcsapatával. A szakvezető árgus szemekkel lesi kiválasztottjait, különösen két kapust (Tóth Andreát és Horváth Patríciát), illetve két mezőnyjátékost (Tiba Zsuzsát és Sipos Editet), hiszen közülük választja ki azt a két játékost, aki a már korábban megnevezett tizenegy mellett az imperiai tornára utazhat majd.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.