Aki Athénba vezette csapatát

-VÍZILABDA- Stieber Mercédesz nevéről talán azoknak is beugrik a női vízilabda, akik csak elvétve bukkannak fel valamelyik honi uszoda bejáratánál. Nevét hallva csettint egyet a sportbarát: igen, ő az, a női póló koronázatlan királynője. Nevét, ha nem jön közbe semmilyen váratlan esemény, az athéni olimpián is sokat hallhatjuk majd. Rengeteget tett érte…

Amler Zoltán
2004. 03. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem volt kedve kikászálódni a medencéből, a vízben siratta élete elúszó lehetőségét – kevesebb boldogtalan embert lehetett felfedezni a palermói uszodában. A sydneyi olimpia a nagy álom helyett maradt a nagy semmi, a reménytelen jövő. Fényévnyi távolságnak tűnt a következő esély…
A négy évvel ezelőtti ötkarikás selejtező utórezgései hónapokon keresztül keserítették a hölgyeket, különösen Stieber Mercédeszt, a világ akkor legjobbjának tartott játékosát. Sőt, voltaképpen máig nagyon fáj neki – ahogyan fogalmaz – a tüske.
De eljött végre az idő, megadatott a korrigálás lehetősége, négy év kemény munkája ismét megmérettetett. Hősnőnk kezébe vette a kapitány, Faragó Tamás által nyújtott karmesteri pálcát. Addig-addig vezényelt, mígnem felállva tapsolt a nagyérdemű, amely az olimpiai részvételt ünnepelte.
„Hihetetlen megnyugvást érzek, erre készültem, erre áldoztam fel az életem. Nagyon boldog vagyok. Elmondhatatlan, mennyire várom a rajtot, most azonnal meggyújthatnák a lángot, kezdődhetnének a versenyek. Transzban vagyok, ha az olimpia kerül szóba, de azért nem kell félni, valahogy csak kibírom a hátralévő fél évet” – meséli őszintén Stieber Mercédesz, aki az elmúlt héten mérhetetlen alázattal, gólokban és gólpasszokban mért felejthetetlen teljesítménnyel segítette olimpiai kvótához a magyar női vízilabda-válogatottat, ami egyszersmind azt jelenti, hogy négy csapatunk (két póló, két kézilabda) lehet ott a világ legnagyobb sporteseményén.
„Ha rám nem hallgattok, hallgassatok a Mercire!” – klasszikus Faragó Tamás-mondat. Imperiában a lehető legjobban alakult a történet: mesterre és tanítványára is hallgattak a többiek. Az eredmény? Megszerezte a kvótát a társaság (ezért a csoportmeccseken a spanyolokat kellett víz alá nyomni), s ugyanazzal a lendülettel a tornát is megnyerte.
„Lelkileg és fizikailag is tökéletesen éreztem magam – mondja Stieber kisasszony. – Pályafutásom egyik legfontosabb állomásán életem legjobb formáját hoztam. Persze, ez már a múlt, hiszen a legfontosabb állomás még előttem van…”
Stieber Mercédesz a szakemberek szerint is megújult. A tavalyi esztendő – a válogatott számára is – a felejthető időszakok közé tartozott, a kötelezően kivívott olasz bajnoki cím mellett nem volt különösebb oka az örömre a Catania légiósának. Pescarába tette át székhelyét, a Valkay testvérekkel együtt húzza az igát – a váltás, mint láthatjuk, kedvező hatással volt rá. Új csapat, új lendület.
„Valóban szükségem volt a környezetváltozásra, jót tett, hogy kiszakadtam a megszokott közegből. Jelenlegi csapatomban nagyon jól érzem magam, ám talán az olaszok sem sértődnek meg a kijelentésemen: én mostantól minden edzésen az olimpiára készülök.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.