Hársfatea sok mézzel

B I R K Ó Z Á S Azok a kezek, amelyek tavaly az athéni olimpia kötöttfogású birkózóversenyeinek 55 kg-os döntőjében végzetesen átnyalábolták az orosz Mamedalijevet, s amelyeket azóta annyian szorongattak elismerően, tegnap belecsaptak egy adag agyagba: Majoros István tenyérlenyomata is felkerült a Magyar Sportcsillagok Falára.

2005. 01. 29. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Immár 131 híres tenyérpár díszeleg a Testnevelési Főiskola aulájában, a Hemingway Alapítvány gondozásában létrehozott Magyar Sportcsillagok Falán. A tenyerelési ceremónia hagyományos helyszínén, az Erzsébet körúti Pizza Hut étteremben tegnap Majoros István olimpiai és Európa-bajnok birkózó volt a soron következő kiválasztott.
– Még mindig tart az olimpia varázsa, már ami a protokolláris szerepléseinek gyakoriságát illeti?
– Amióta hazajöttem Athénból, gyakorlatilag valóban erről szól az életem. S nem tagadom, jólesik érezni az emberek szeretetét. Jellemző, hogy még a mai napra is akad egy másik programom. Délután Kiskunmajsára megyek díjátadónak, de megmondom őszintén, most hirtelen fogalmam sincs, hogy milyen eseményre. Előtte kicsit erősítek, elvégre a hó elején a válogatott keret is elkezdte a munkát.
– Önnel együtt?
– Bevallom, az olimpia után nem sokat edzettem, de a végén valamilyen szinten azért igyekeztem elkezdeni az alapozást. A keretedzéseken a tényleges birkózás a jövő héten kezdődik, s természetesen én is bekapcsolódok a munkába. Az előző két hét azonban sajnos kiesett, mert beteg voltam. Ami meglehetősen rosszul érintett, mert legalább öt éve nem voltam ennyire beteg.
– Elkapta az influenzát?
– Á, dehogy. Rettenetesen szúrt a tüdőm. Azt, hogy pontosan mi volt a baj, nem tudom, mert nem szoktam orvoshoz járni, most sem mentem el. Kikúráltam magam hársfateával, sok mézzel, két hétig feküdtem, és aztán meggyógyultam. Legalábbis remélem.
– Fogyott is. Ránézésre közelebb van a súlycsoportjához, mint az olimpia után két hónappal.
– Hogy fogytam volna? Ezt azért nem mondanám. Ha ráállnék a mérlegre, szerintem most is mutatna legalább hatvannyolc kilót.
– A szeptember végi budapesti világbajnokságig még bőven lesz ideje lefogyni az 55 kg-ba. De áprilisban Eb-t is rendeznek. Azon indul?
– Egy pillanatig sem becsülöm le az Európa-bajnokság rangját, de az a helyzet, hogy egy évben én már csak egy világversenyre tudok lefogyni az ötvenöt kilogrammos súlycsoportba. És én természetesen a budapesti világbajnokságra szeretnék felkészülni. Szóval ha rajtam múlik, akkor az Eb-t kihagyom, mert annak nem látom értelmét, hogy egy súlycsoporttal feljebb induljak. Mindezt természetesen még meg kell beszélnem a szakvezetéssel.
– De nemzetközi versenyeken nyilván indul, már csak azért is, mert a sportág szabályrendszerét január 1-jétől gyökeresen megreformálták, s ezt minél több éles helyzetben kellene tesztelni.
– Így igaz, ezeken a versenyeken a felkészülés jegyében felvállalom a hatvankilós súlycsoportot. Egy hónappal a világbajnokság előtt viszont Lengyelországban a Pytlasinski-emlékversenyen elvileg már az 55 kilogrammban indulok, de mivel itt adnak két kiló súlyengedményt, elég lesz csak 57-re lefogynom. A vb-re viszont ígérem, lemegy rólam az utolsó két kiló is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.