Havi nettó ötszázezer a cím mellé

S P O R T P O L I T I K A

2005. 03. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Anemzet színészeihez hasonlóan a nemzet sportolói is havi nettó, s nem az eddigi helyzet szerinti bruttó 500 ezer forintos életjáradékhoz juthatnak, amint azt Szijjártó Péter, a Fidesz országgyűlési képviselője már 2004. május 5-én kezdeményezte.
Akkor a parlamenti többség nem vette napirendre az indítványát, ám a héten fordulat történt. Hétfőn váratlan kormánypárti támogatással napirendre került, s tegnap a parlament ifjúsági és sportbizottsága egyhangúlag, vagyis a szocialista képviselők támogatásával kiállt a törvényjavaslat mellett. A jövő heti szavazás így már csak formaság. A személyi jövedelemadóról szóló törvénymódosítás szerint nemcsak a Nemzet Sportolója címmel járó életjáradék lenne adómentes, hanem a Wesselényi Közalapítvány által folyósított sportösztöndíj és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság pályázatán elnyert ösztöndíj is.
– Az, hogy a nemzet sportolói nem bruttó 500 ezer forintot, azaz nettó 263 ezer forintot kapnak, hanem a nemzet színészeihez hasonlóan havi nettó félmilliót, éves szinten 38 millió forintos többletkiadás a költségvetésnek; ám amikor a magyar sport legkiválóbb személyiségeiről van szó, semmiképpen sem lehet kérdéses, hogy megérdemlik-e – jegyezte meg érdeklődésünkre Szijjártó Péter.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.