Angyal Zoltán szerint a kínai kajak-kenusok négyéves távlatban, tehát a pekingi olimpiával bezárólag, Capousek vezetésével sem forgatják fel a világot, de azért nem árt szemmel tartani az ázsiai országot. „Nem újdonság, hogy a kínaiak külföldi edző segítségével akarnak előrébb lépni – kezdte a magyar szövetségi kapitány. – Csak közülünk Tatai Tibor és Gyöngyösi János is dolgozott már Kínában, sőt néhány éve Ábrahám Attila (a sporthivatal jelenlegi vezetője, olimpiai bajnok, Angyal Zoltán egykori tanítványa – a szerk.) is járt kinn tájékozódásképpen, igaz, végül nem vállalt munkát. Tavaly tavaszszal pedig a kínaiak hivatalos delegációval keresték fel a magyar szövetséget azzal a kéréssel, hogy tudunk-e szakembereket ajánlani. Azt válaszoltuk, az idény végén, ősszel térjünk vissza a kérdésre, de ők kardoskodtak, hogy nekik két-három héten belül kell megoldást találniuk, így megszakadtak a kapcsolataink.”
Angyal hozzátette, hogy a kínaiak történelmi sikerüket, a kenu kettesben szerzett athéni olimpiai bajnoki címet is külső segítséggel, egy lengyel szakember vezetésével érték el. „Capousek nagy szaktekintély, nem tudjuk, pontosan mi lesz a feladata. Meglepődnék, ha szövetségi kapitányként az egész sportágat felügyelné” – tért ki a német edzőre Angyal Zoltán.
Amikor azt kérdeztük tőle, hogy a magyar pozíciókat fenyegethetik-e a kínaiak, óvatos nemmel felelt: „Ebben a sportágban három-négy év alatt szinte lehetetlen a semmiből kitűnni, igaz, erre éppen a kínaiak már szolgáltattak példát. Női négyesük volt már világbajnoki bronz-, sőt ezer méteren ezüstérmes is, a következő évre aztán eltűnt a süllyesztőben. Ám minden jel arra utal, a kínai sportolók – nem csak kajak-kenuban – mindent támogatást megkapnak Pekingig. Ha a német precizitás, szervezőkészség párosul az ottani katonás fegyelemmel, abból különleges dolgok kisülhetnek.” Angyal Zoltán elárulta, őt mégsem a támogatásnak ez a formája nyugtalanítja. A tudományos háttér a sportban kétértelmű kifejezéssé vált. Doppingszer és engedélyezett táplálékkiegészítő között nagyon vékony a határmezsgye, amelyen ráadásul a kivételezetteknek könnyebb az átjárás. „Olaszországban edzőtáborozunk, nálunk éppen tegnap jártak a doppingellenőrök mindenféle bejelentés nélkül. Kínában ezt nem tudják megtenni” – említett konkrét példát kételyeire a magyar szövetségi kapitány.
Megérkezett a vihar, hatalmas a pusztítás + videó
