Győzelmi jelentés

2007. 02. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kisteleki István, a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke a sportnapilapnak adott múlt heti interjújában kifejtette, hogy egy bizonyos szint alatti kérdésekre semmit nem válaszol. Hasonló stílusban azt felelhetnénk, bizonyos szint alatti ügyekre nem kérdezünk rá, azokkal nem is foglalkozunk; de ha mindkét fél tartaná magát ehhez a természetesen tarthatatlan állásponthoz, futballunkban megszűnne a kommunikáció. Pedig az MLSZ részéről lassan már csak az létezik, de az legalább orwelli fokon. A hazai labdarúgás irányító szerve nemcsak a belvárosból, hanem egyúttal a valóságból is kiköltözött Kőérberek-Tóvárosba. Honlapján megjelenő és a távirati irodához eljuttatott közleményei útján onnan érintkezik a külvilággal, és olyan gyöngyszemekkel lepi meg az olvasókat, hogy azok felülmúlják az ismert poént, a TASZSZ 1930-as hírét is: „Majakovszkij elvtárs tegnap moszkvai lakásán öngyilkossági kísérletet követett el, de nem találták otthon.” Legyen szó a Mol, az OTP vagy az RTL Klub kiszállásáról, a Ferencvárossal szembeni perben elszenvedett elmarasztalásokról, mindig sikerül megtalálni a megfelelő formulát a felelősség teljes áthárításához és a biztató jövőkép felvázolásához. Jöjjön bármilyen csapás, a végkövetkeztetés rendszerint ugyanaz: mi nem tehettünk róla, de talán jobb is így.
Most például az Adidas nélkül. Mint azt az MTI híre tudatta, a sportszergyártó cég nem kíván élni szerződés adta jogával, és nem tesz ajánlatot az MLSZ-szel kötött, december 31-én lejárt együttműködési szerződés meghosszabbítására, így a közel négy évtizedes kapcsolat lezárult. Az MLSZ interpretálásában ellenben az történt, hogy bejelentkezett egy nagyságrendekkel jobb ajánlatot tévő világmárka, amely az eddiginél összehasonlíthatatlanul kedvezőbb kondíciókkal látja majd el a válogatottakat, és üzletpolitikájával a magyar labdarúgást segíti. A győzelmi jelentés lendülete picit megtörik, amikor a kommüniké egyik mondata szerint az Adidas viszszalépett, majd a következő passzusban az áll, hogy a szövetség elnöksége mindkét lehetőséget messzemenően mérlegelte, de sebaj. Várjuk március közepét, és a diadalmas vetélytárs kilétének felfedését.
No meg persze április 18-át is várjuk. Ekkor ítélik oda Cardiffban a 2012-es Európa-bajnokság rendezési jogát, és mint Kisteleki István a fent említett interjúban leszögezte: akkor sem kíván lemondani az elnöki posztról, ha nem Magyarország (és Horvátország) lesz a házigazda. Igaza van – akkor nem is kell. Elég lesz megfogalmazni egy újabb kiáltványt, amelyben – persze cikornyásabban és érthetetlenebbül – az áll majd: mi mindent megtettünk, de amúgy is így jártunk jobban.
A gondok akkor kezdődhetnek, ha a magyar– horvát pályázat nyer. És erre egyre nagyobb az esély. Ebben az esetben viszont valahonnan, valakikből létre kell hozni egy kompetens sportági vezetést, mert az Európa-bajnokság helyett kevés lesz a kommunikáció. Ha belebukunk az Eb-be, senki sem hiszi el nekünk, hogy pont így szerettük volna, nálunk a kudarc a siker fokmérője.
Úgyhogy Kisteleki István visszatérhetne eredeti tevékenységéhez: felkutathatna egy megfelelő MLSZ-elnököt. Mert ne feledjük, innen indult, aztán a nagy kavarodásban ráakadt saját magára. Azóta senki fel sem vetette neki, és ő sem tért vissza rá: azért, mert Csányi Sándor nem vállalta, szükségből ő lett a végleges megoldás? Miért nem folytatja a keresést?
Hiszen Csányi és Kisteleki között azért van átmenet. Sőt, szinte csak átmenet van.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.